חדשות

בית החולים לניאדו: ילד בן חמש אובחן כחולה מלריה

הילד, תושב אזור השרון, הגיע למיון הילדים ב"לניאדו" לאחר ששב מטיול באתיופיה וסבל במשך חמישה ימים מחום גבוה ואף עבר פרכוס | הוא מאושפז במצב קל ומקבל טיפול לוריאנט VIVAX

אשפוז ילדים. אילוסטרציה

ילד בן חמש אובחן כחולה במלריה ומאושפז כעת במחלקת ילדים בבית החולים לניאדו. כך נמסר היום (ד') מבית החולים בנתניה.

הילד, תושב אזור השרון, הגיע למיון הילדים ב"לניאדו" לאחר ששב מטיול באתיופיה. הילד שהה שם כשבועיים, חזר לארץ וסבל במשך חמישה ימים מחום גבוה ואף עבר פרכוס במהלך השהות בביתו.

עם הגעתו אתמול למיון ילדים, אובחנה אנמיה משמעותית ועלה חשד למלריה, בעקבות השהות באתיופיה - מדינה שבה קיימים יתושים הנושאים את הפרזיט האלים.

הילד אובחן כבר במהלך הטיפול במיון ומקבל כעת טיפול התואם את הוריאנט הספציפי של המחלה - וריאנט הנקרא VIVAX. הוא מאושפז במחלקת ילדים ומטופל על ידי רופאים המטולוגים, זיהומולוגים ורופאי ילדים. מצבו קל.

ד"ר מיכאל בן אקון, מנהל אגף ילדים ב"לניאדו", קורא לציבור התיירים לבצע טיפול מניעתי לפני היציאה לארצות עם פוטנציאל להדבקות במחלות שונות. "מרפאת מטיילים היא בדיוק המענה הנדרש לסיבוכים מעין אלה", ציין. "אנחנו נמצאים לפני תקופת החופש הגדול והנסיעות לחו"ל. לפני יציאה מהארץ, בוודאי למדינות עולם שלישי, יש להתייעץ עם רופאי מרפאת מטיילים ולקבל טיפול מניעתי ו/או חיסונים מתאימים. לשמחתי הרבה, הילד אובחן במהירות יחסית ומצבו מוגדר כעת קל, אולם זה היה יכול להסתיים בצורה אחרת חלילה".

נושאים קשורים:  מלריה,  מיון ילדים,  חדשות,  המרכז הרפואי "לניאדו",  אתיופיה,  מרפאות מטיילים,  ד"ר מיכאל בן אקון
תגובות