חדשות

אוניברסיטת רייכמן תפתח חטיבה במדעי החיים בשנה"ל הקרובה

החטיבה במדעי החיים, שבראשה יעמוד פרופ' ארנון אפק, תהווה בסיס להקמת בית ספר פרטי לרפואה באוניברסיטת רייכמן בהרצליה

אוניברסיטת רייכמן. צילום: עמית גרון

אוניברסיטת רייכמן תפתח חטיבה במדעי החיים כבר בשנת הלימודים הקרובה (תשפ"ג, אוקטובר 2022). החטיבה תפעל במסגרת בית ספר ברוך איבצ'ר לפסיכולוגיה, ובראשה יעמוד פרופ' ארנון אפק, המשנה למנכ"ל "שיבא", לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות ועד לאחרונה ראש תכנית הרפואה הבינלאומית בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב.

מטרת החטיבה היא להכשיר את הסטודנטים להכיר את המרחב המדעי החדש כדי לבנות תשתית איתנה לעיצוב דור העתיד בתחומי המדע והבריאות. קורסי החטיבה יקנו ידע בתחומי הליבה במדעי החיים, כמו מיקרוביולוגיה, ביולוגיה מולקולרית וביוכימיה, לצד התנסות מעשית בתחומים אלה.

כפי שדווח ב"דוקטורס אונלי", תכנית להקמת בית ספר פרטי ללימודי רפואה, שבו בכל מחזור ילמדו 100-70 סטודנטים ישראלים ויפעל בשיתוף המרכז הרפואי שיבא, מקודמת בתקופה האחרונה על ידי פרופ' אוריאל רייכמן, מייסד ויו"ר דירקטוריון אוניברסיטת רייכמן (לשעבר המרכז הבינתחומי) בהרצליה.

פרופ' רייכמן מסר: "נושא מדעי החיים הינו בעל חשיבות גדולה במיוחד לאוניברסיטה שהינה בינתחומית במהותה. ידע במדעי החיים וההכשרה הבינתחומית יסייעו לבוגרינו להשתלב במערכות שונות בתעשיה, ויישום הידע בתחום יהווה בסיס להמשך קידום המחקר הבינתחומי באוניברסיטת רייכמן, לפיתוח דיסציפלינות שונות ולהקמת בית ספר לרפואה".

נשיא אוניברסיטת רייכמן, פרופ' רפי מלניק, בירך: "הקמת החטיבה במדעי החיים הינה המשך טבעי של רוח האוניברסיטה הפועלת לאינטגרציה בין מדעים שונים בתחום המחקר וההוראה ולפיתוח דיסציפלינות מחקר חדשות. בהזדמנות זו, אני מברך את פרופ' אפק על הצטרפותו לסגל האקדמי של האוניברסיטה, ובטוח שיידע להוביל את התחום בצורה הטובה ביותר".

נושאים קשורים:  פרופ' אוריאל רייכמן,  פרופ' ארנון אפק,  אוניברסיטת רייכמן,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
13.06.2022, 18:47

והיכן יעשו הסטודנטים העשירים את השנים הקליניות? בהרצליה מדיקל סנטר? באסותא רמת החייל? או שישתלטו על המחלקות העייפות של בתי החולים הציבוריים? ומי ילנמד אותם שמה , אותם שיירי רופאים בכירים שב3 אחהצ נוסעים לHMC ולאסותא לנתח את הפתיים שחושבים שרופא " פרופסור" אחרי 8 שעות עבודה יכול לבצע את הפלאים שהוא וצוותו מחוללים בשעות הבוקר בבית החולים הציבורי? אולי הם ילמדו בחדר המיון היפה של אסותא רמת-החייל? ( אה,, אין דבר כזה? ) , או במחלקה הפנימית של בית החולים נ.א.ר.א ? או אולי הם יטוסו ליוון ולקפריסין ללמוד לימודים קליניים בבתי החולים המתקדמים שמה?

אנונימי/ת
13.06.2022, 19:47

אז ראש התכנית הוא המשנה למנכ"ל שיבא, תכנית לימודי הרפואה תהיה בשיתוף שיבא והסטודנטים הפרטיים יעשו את הקליניקות בשיבא. מעולה. In your face, אמר לא מזמן מישהו.

אנונימי/ת
13.06.2022, 21:25

המליציה העצמאית של שיבא לא סופרת את משרד הבריאות ובטח לא תשאר מקופחת אם יקחו לה את קפריסין

אנונימי/ת
13.06.2022, 21:34

בגלל שהכתבה מספרת רק חלק קטן מהסיפור אז שתי שאלות למחשבה?

1.מה עם הגבלת בתי הספר לרפואה מחול (במיוחד מז' אירופה) המוכרים בישראל ומציפים את בתי החולים בסטאזרים? כי בינתיים קורה לרפואה מה שקרה למשפטים

2. עד מתי ימשך גילוי העריות בין בתי החולים, הצבא ומשרד הבריאות שמחליפים ביניהם את אותם הקודקודים כמו משחק כסאות מוזיקלי