חדשות

השבוע: כנס הרופאים העצמאיים בסימן "גזירות חוק ההסדרים"

כנס ארצ"י שייערך השבוע בתל אביב יעסוק בבעיות הבוערות של הרופאים העצמאיים בישראל: הכוונה להטיל מס בגובה 35% על הרפואה העצמאית וביטול ההחזר בגין ייעוץ בביטוחי הבריאות

ד"ר אייל שפירא, יו"ר ארצ"י. "העתיד של המטופלים שלנו מונח על הכף". צילום: רמי זרנגר

ארצ"י, ארגון הרופאים העצמאים, יקיים השבוע (ג', 7.6)  את הכנס השנתי במלון הילטון בתל אביב. הכנס ייערך בסימן "גזירות חוק ההסדרים", שמבקשות להטיל מס בגובה 35% על הרפואה העצמאית בישראל וביטול ההחזר בגין ייעוץ בביטוחי הבריאות.

הכנס יתמקד בנוסף בנושאים הבוערים שמעסיקים את הרופאים העצמאיים, וביניהם התכנית לשינוי התגמול שמתכנן משרד האוצר לרופאים העצמאיים המועסקים בקופות החולים; כיצד מניעים שינוי במערכת הבריאות; ותרומת מערכת הרפואה הקהילתית העצמאית לחוסנה של מערכת הבריאות בישראל.

יו"ר ארצ"י, ד"ר אייל שפירא: "הגזירות בחוק ההסדרים נראות כמו בדיחה גרועה על חשבון המטופלים והחולים. לא יעלה על הדעת שהמדינה ממשיכה לצמצם את שירותי הבריאות שנותנים מענה לצורך אמיתי של מטופלים רבים. הטלת המס בגובה 35% וביטול ההחזר בגין ייעוץ בביטוחי הבריאות יגרמו נזק רב למערכת הבריאות בישראל. העתיד של המטופלים שלנו מונח על הכף. לכן, לכנס ארצ"י משמעות מיוחדת השנה – של אחדות ועוצמה לטובת מערכת הבריאות הישראלית".

מנחה הכנס יהיה פרופ' רפי קרסו ובין הדוברים: המשנה לממונה על השכר במשרד האוצר אפי מלכין, ח"כ עידית סילמן, פרופ' שוקי שמר, פרופ' איתמר גרוטו, פרופ' חגי לוין ומנכ"לית ארצ"י, סיגל משהיוף.

נושאים קשורים:  ארצ"י,  רופאים עצמאיים,  כנס,  חדשות,  ד"ר אייל שפירא
תגובות
אנונימי/ת
06.06.2022, 19:46

סוציאליסטים ארורים. לא מתעייפים לעולם.

06.06.2022, 22:40

בהחלט דרוש שינוי בתגמול הרופאים העצמאיים, רק אני די בטוח שהשינוי הוא הפוך ממה שמתכוונת המדינה.

אנונימי/ת
06.06.2022, 23:37

השאלה "טיפה הכסף" מעולם לא הייתה יותר רלוונטית.
נערי אוצר לעולם יתקדמו לחברות הביטוח, חברות הביטוח הן המרוויחות העקריות מחוק ההסדרים, חוק בצינון, רופאי הסדר ועוד רבים וטובים. חברות הביטוח מעסיקות את נערי האוצר שעזרו לחוקים האלו לפרוח וכולם נהנים (חוץ מהמטופל והמטפל....)

אנונימי/ת
10.06.2022, 13:37

מערכת הבריאות, ובעיקר הרופאים והמתמחים היו ועדיין שק החבטות של הממשלה. אין שום סקטור עצמאי פרטי שיש עליו כל כך הרבה נגיסות, אי קבלת תשלום ישירות מהלקוח, הורדת מחירים, מיסוי גבוה יותר. אבל כל זה קורה, כי האיגוד שאמור להגן עליכם הרופאים והמתמחים לא רק שלא מגן עליכם, אלא מרשה את זה ונותן יד אחת עם האוצר להמשיך את הפיחות במעמדכם, את הפיחות בשכרכם ובתנאי העבודה הבלתי אפשריים. לא ברור למה אתם לא מתחילים מ"בית" לעשות סדר ומעיפים את הגברדיה המנותקת בהר"י, שהגיע הזמן שתבין שהיא אמורה לדאוג לאינטרסים של כל מי שמשלם להם את המשכורות.