חדשות

מחקר ב"אסותא-אשדוד": נשים לוקחות פי 3 ימי חופשה מאשר גברים

עוד נמצא במחקר כי צוותי הרפואה המועסקים במיון בית החולים מנצלים יותר ימי מחלה ממקביליהם בשאר המחלקות

חדר המיון ב"אסותא-אשדוד" (אין קשר בין המצולמים לכתבה). צילום: יח"צ

מחקר שנעשה לאחרונה בקרב עובדי בית החולים אסותא-אשדוד על פני נתונים של שנתיים, נמצא כי נשים לוקחות פי שלושה ימי חופשה מאשר מקביליהן הגברים.

המחקר, שנעשה בשיתוף פעולה בין המעבדה למיקרוביולוגיה ומחלות מתפרצות ואגף משאבי אנוש, ביקש לבחון ולענות על השאלות הבאות: האם ועד כמה יש פער בין קבוצת הגברים והנשים בכל הקשור לניצול ימי חופשה, האם הורים לילדים צעירים מנצלים יותר את ימי "מחלת הילד" לעומת הורים לילדים בוגרים ועד כמה בכלל מנוצלים ימי מחלת הילד. בנוסף נבדק האם צוותי הרפואה במיון נאלצים לנצל יותר ימי מחלה מעמיתיהם בשאר המחלקות.

ד"ר נדב שורק. "עובדי המיון באים במגע ראשוני עם כלל באי בית החולים ונחשפים לוירוסים שונים ומגוונים יותר מקביליהם". צילום: דוברות אסותא-אשדוד

מבחינת כלל הנתונים נמצאו התוצאות הבאות: נשים עושות שימוש של פי שלושה בניצול ימי חופשה לעומת מקביליהם הגברים, אין הבדל בכל הקשור לניצול ימי "מחלת ילד" בין הורים לילדים צעירים (עד גיל תשע) לעומת הורים לילדים בוגרים (מעל גיל תשע), ובכלל העובדים ממעטים לעשות שימוש בימי "מחלת ילד" והממוצע עומד על ניצול יום אחד בשנה. עוד נמצא כי צוותי הרפואה המועסקים במיון בית החולים מנצלים יותר ימי מחלה ממקביליהם בשאר מחלקות בית החולים.

ד"ר נדב שורק וד"ר דניאל קידר פרידמן מהמעבדה למיקרובילוגיה: "בכל הקשור לנתון שמעלה כי צוותי הרפואה במיון עושים שימוש רב יותר בימי מחלה מול שאר עובדי המחלקות, ניתן להעריך שמקור ההבדל נעוץ בעובדה שהם באים במגע ראשוני עם כלל באי בית החולים ונחשפים לוירוסים שונים ומגוונים יותר מקביליהם. עם זאת, העובדה שהם לוקחים רק שלושה ימי מחלה יותר ממקביליהם, מפתיעה".

תבור אנושי, ראש אגף משאבי אנוש ב"אסותא-אשדוד": "לצערי, מהנתונים נתין להסיק כי על אף העיסוק המתמיד בניסיון ליצור שוויוניות בין גברים לנשים בתחום יחסי העבודה, נשים עדיין נאלצות או בוחרות להיות בבית בזמן מחלת ילד. נכון יהיה להעמיק את ההסבר על האפשרויות העומדות בפני ציבור הנשים המועסקות בבית החולים בכל הקשור לניהול נכון יותר של ימי המחלה העומדים לרשותן. אין שום סיבה לחוסר שיווניות עמוק שכזה בין גברים לנשים בשנת 2022".

נושאים קשורים:  אסותא אשדוד,  ימי מחלה,  מחקר,  עובדי בריאות,  חדשות,  ד"ר נדב שורק,  ד"ר דניאל קידר פרידמן
תגובות
אנונימי/ת
06.06.2022, 19:56

אין קשר לחוסר שיוויוניות. זה נטו עיניין של בחירה (משמעות של העבודה בעיני עובדים/עובדות וכדאיות כלכלית- בהסדרים סוציאליים של צוותים סיעודיים למשל חופשות מחלה משולמות החל מיום הראשון)

06.06.2022, 21:49

ניתן להעריך שצוות המיון מנצל יותר ימי מחלה בגלל חשיפה לוירוסים שונים ומגוונים יותר מקביליהם, ניתן גם להעריך שצוות המיון גם חשוף יותר לאלימות והוא נפגע יותר ממקביליהם במחלקות אחרות, ניתן גם להעריך שהצוות שחוק יותר לעומת מקביליהם במחלקות אחרות. להתרשמותי מניסיוני , הנהלות מנסחות שאלונים, סקרים וכו' כדי לקבל את התשובות שהן רוצות.

אנונימי/ת
07.06.2022, 10:22

מקום האישה בבית
הגבר יכול לפרנס את המשפחה