מינויים

מונה מנהל חדש ליחידת הצנתורים במרכז הרפואי מאיר

פרופ' אדוארד קויפמן, מומחה ברפואה פנימית ובקרדיולוגיה התערבותית, מייסד התכנית לפתיחת חסימות כרוניות בעורקים כליליים, מונה לתפקיד

פרופ' אדוארד קויפמן, מנהל יחידת הצנתורים במרכז הרפואי מאיר. צילום: דוברות בית החולים

פרופ' אדוארד קויפמן מונה למנהל יחידת הצנתורים במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא.

פרופ' קויפמן, נשוי ואב לשני ילדים, סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת תל אביב במסגרת עתודה רפואית וביצע שנת סטאז' במרכז הרפואי מאיר. לאחר שירותו הצבאי, התמחה ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי שיבא.

בשנת 2014 החל פרופ' קויפמן השתלמות בקרדיולוגיה התערבותית ב-MedStar Washington Hospital המסונף לאוניברסיטת ג'ורג'טאון, ארה"ב. במהלך ההשתלמות עבד לצד האבות המייסדים של תחום הקרדיולוגיה ההתערבותית בעולם, ביניהם ד"ר אוגוסטו פישארד, ד"ר לואל סטלר וד"ר רון וקסמן. פרופ' קויפמן השתלם בתחום השתלות מסתם אאורטלי מלעורי וצנתורים כליליים ופריפריים מורכבים.

בשנת 2017 הוא שב לישראל והחל לעבוד כרופא בכיר במרכז הרפואי סורוקה, והיה הראשון בישראל שביצע השתלת מסתם אאורטלי בגישה ורידית Transcaval. כמו כן, פיתח את תחום הפיזיולוגיה וההדמיה הכלילית, כולל הובלת מפגש ארצי מטעם החוג לקרדיולוגיה התערבותית של האיגוד הקרדיולוגי הישראלי בתחום הדמיה תוך-כלילית.

פרופ' קויפמן יסד תכנית ייעודית מובנית לפתיחת חסימות כרוניות בעורקים כליליים ב"סורוקה", תחום אשר מצריך מיומנות וניסיון וקיים במספר מצומצם מאוד של מרכזים בארץ. הוא נחשב לאחד ממובילי התחום בארץ וחבר בצוות ההיגוי של הרשם הארצי מטעם החוג לקרדיולוגיה התערבותית של האיגוד הקרדיולוגי הישראלי.

מחקריו עוסקים בהיבטים שונים של קרדיולוגיה התערבותית, כולל צנתורים מורכבים והשתלת מסתם אאורטלי מלעורית ולאחרונה גם יישומי בינה מלאכותית במעבדת הצנתורים.

עם מינויו לתפקיד מסר פרופ' קויפמן: "אני שמח להצטרך למערך הלב במרכז הרפואי מאיר בהנהלת פרופ' עבד עסלי. מטרתי היא לקדם את תחום הקרדיולוגיה ההתערבותית, למסד פעולות חדשות כגון השתלת מסתם מלעורי, לפתח את התכנית לפתיחת חסימות כרוניות להמשיך ולמנף את מרכז רפואי מאיר כמרכז מצוינות בתחום הקרדיולוגיה ההתערבותית עם שימוש בטכנולוגיות חדשניות".

נושאים קשורים:  פרופ' אדוארד קויפמן,  קרדיולוגיה התערבותית,  בית החולים מאיר,  צנתורי לב,  מינוי,  חדשות
תגובות