חדשות

רופא בטיפול נמרץ "הדסה" נדרש באיומי סכין לבצע החייאה בנפטר

למרות שהאירוע כולו מתועד, עד אתמול נעצר במעורבות בתקיפה ושוחרר בתוך שעות ספורות לביתו רק חשוד אחד מבין עשרות הפורעים בתקרית האלימה ב"הדסה הר הצופים"

בית החולים הדסה הר הצופים. צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

פרטים נוספים על התקרית האלימה הקשה שאירעה בתחילת השבוע בבית החולים הדסה הר הצופים פורסמו אמש (ד') על ידי יאיר קראוס מ"מקור ראשון" ומהם עולה כי אחד מבני משפחתו של הנפטר, שזעמו על מותו וזרעו הרס במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים, "ניגש אל הרופא שקבע את מותו של המטופל, הצמיד לצווארו שבר זכוכית חדה ואיים לשחוט אותו, אם לא ייגש מיד אל גופתו של בן המשפחה ויבצע בו החייאה, למרות שנקבע מותו".

עוד דווח כי זמן קצר קודם לתקיפה ולאיום ברצח הפציר הרופא במאבטח שהוזעק למחלקת טיפול נמרץ לקרוא למשטרה, לאחר שהבין שעליו לקבוע את מותו של המטופל. המאבטח סירב. אנשי צוות רפואי העידו על תחושת פחד וחוסר הגנה. לדבריהם, כפי שדווח, "המאבטחים מונחים, ככל הנראה, שלא לקרוא למשטרה ולנסות להביא לסיום התנגשות אלימה מטופלים ובני משפחותיהם בהידברות".

נכון לאמש, מבין עשרות הפורעים נעצר רק חשוד אחד במעורבות בתקיפה ושוחרר בתוך שעות ספורות לביתו בתנאים מגבילים. מעבר לכך לא נעצרו מעורבים נוספים למרות שהאירוע כולו מתועד. "ברור לנו שהמשטרה לא תיכנס למזרח העיר כדי לבצע מעצרים, כי זה ייגמר במלחמת עולם", צוטט אחד הרופאים. "בגלל שהאירוע נגמר בלי מחיר בחיי אדם או בפגיעות רציניות ואין חבישות או תפרים, זה יישכח ואף אחד לא יעמוד לדין".

נושאים קשורים:  אלימות בבתי החולים,  אבטחה,  "הדסה" הר הצופים
תגובות
אנונימי/ת
20.05.2022, 09:34

לרופאים יש זכות הגנה עצמית במקרים אלו וכל האמצעים כשרים לשם כך על מנת לנטרל לצמיתות את הפושע. את המאבטח, שסירב להגיע למקום יש להעיף לכל הרוחות.

אנונימי/ת
20.05.2022, 12:13

המאבטח לפי הדיווח סירב להזעיק את המשטרה ולא סירב לבוא...לפחות על פי המידע הידוע לי ... כך או כך המצב חמור ואכן אם מותקפים אז יש להגן על עצמינו

אנונימי/ת
20.05.2022, 15:11

לצייד רופאים ואחיות בגז פילפל

21.05.2022, 10:42

אמת. לכל עובדת מערכת הבריאות גז פלפל ולכל עובד אלת בייסבול. פתרון קל ויעיל. בואו נרד לרמה של פרימיטיביים שתוקפים אותנו.
רק דבר אחד מסקרן אותי. האם באירופה המערבית (שאנחנו ללא שום הצדקה חושבים שאנחנו שם) חינכו את האזרחים באותה צורה?
אולי בכל זאת ננסה להשיג את המטרה בעזרת המשטרה ובית המשפט?