חדשות

קופת החולים כללית תובעת את ביטוח הראל ב-75 מיליון שקל

בשירותי בריאות כללית טוענים נגד התנהלות חברת הביטוח הראל בנוגע לכיסוי הביטוחי בתביעות אחריות מקצועית-רפואית: "מחשיבה את סכומי ההשתתפות העצמית בניגוד לדין"

סניף קופת חולים הכללית. צילום: רומן ינושבסקי/ שאטרסטוק

שירותי בריאות כללית הגישה השבוע לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך כ-75 מיליון שקל נגד חברת הביטוח הראל בטענה כי זהו הסכום בו שנשאה הקופה לאחר ש"הראל" סירבה לשאת בתשלומים הנובעים מתביעות שעילתן אחריות מקצועית-רפואית. כך דיווחה הבוקר (ג') ליטל דוברוביצקי ב"כלכליסט". "כללית" טוענת בתביעתה כי "הראל" מחשיבה את סכומי ההשתתפות העצמית "בניגוד לדין".

עו"ד ארז דר לולו ממשרד ליפא מאיר ציין כי עניינה של התביעה במחלוקת מהותית בין הצדדים בנוגע לחבותה של "הראל" כלפי "כללית" מכוח חוזי ביטוח, שבמסגרתם ביטחה הראשונה את קופת החולים וצוותיה הרפואיים מפני תביעות שעילתן אחריות מקצועית-רפואית. תקופת הביטוח החלה בראשית שנות ה-90 ועד סוף דצמבר 2020.

"באחרונה מסרבת 'הראל' באופן בלתי ראוי לשלם את דמי הביטוח שבהם היא מחויבת, תוך שהיא מנסה לחסוך לעצמה סכומי עתק על חשבונה של ה'כללית'", טוענת הקופה בתביעתה.

טרם הוגש כתב הגנה. מ"הראל" נמסר שאיננה מגיבה להליכים משפטיים והתייחסותה תינתן במסגרת ההליך המשפטי.

נושאים קשורים:  חברת הביטוח "הראל",  שירותי בריאות כללית,  תביעה,  השתתפות עצמית,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
19.05.2022, 09:57

בהזדמנות זו האם אין מקום שהכללית תבדוק האם יש להשאיר את ביטוחי הבריאות של חבריה להראל? כדי לקבל החזרים שמגיעים ושרשומים בפוליסה החולים עוברים מסכת של דרישות וטרטורים אין סופיים מהראל. חברה שאוהבת לקבל אך עושה בעיות כשצריכה להחזיר כספים.

אנונימי/ת
09.06.2022, 04:25

מחזקת את התגובה האנונימית שלפני. חברת הראל היא חברה המומחית בטרטור הפונים אליה בתכתובות ובפניות אין סופיות. חודשים על חודשים מושכת את הזמן ובכל פעם עם דרישות נוספות. פעם דורשת מכתבים וניירת דרך האינטרנט ואחר את המכתבים המקוריים ואז רוצה עוד מכתבים ממומחים ומהרופא- בקיצור מומחית בלהתיש את הפונים אליה וגורמת על ידי כך לוותר על הדרישה. מייעצת לקו"ח לעשות סקר בין חבריה על ניסיונם עם הראל ואז אולי להחליט לעבור לחברת ביטוח אחרת! אנחנו שבויים בהחלטה גרועה של קופת החולים.