חדשות

משרד האוצר וההסתדרות חתמו על הסכם קיבוצי חדש לרנטגנאים

קרוב ל-1,100 עובדי הדימות והרנטגן ייהנו מפירות ההסכם, שבמרכזו העלאה דיפרנציאלית בשכר הבסיס, בדגש על תמרוץ הדרגות הנמוכות

טכנאית רנטגן מבצעת בדיקה. אילוסטרציה

ההסתדרות ומשרד האוצר חתמו אתמול (א') על הסכם קיבוצי חדש לדימותנים הרפואיים (רנטגנאים). ההסכם יחול על כ-1,100 העובדים והעובדות בבתי החולים הממשלתיים והעירוניים, בבתי החולים ובמרפאות של "כללית" וב"הדסה" בירושלים. ההסכם נחתם במעמד יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, הממונה על השכר באוצר קובי בר-נתן ויו"ר איגוד עובדי הדימות והרנטגן אריה הרשקוביץ.

במרכז ההסכם העלאה של שכר הבסיס של הדימותנים הרפואיים באופן דיפרנציאלי, זאת במטרה לעודד עובדים ועובדות חדשים להצטרף למערך רפואי זה, שסובל ממחסור בכוח אדם. הדגש ניתן על שיפור שכרם של בעלי הדרגות הנמוכות יותר, כחלק ממהלך רחב יותר להסדרה ושדרוג המקצוע, שהוא חלק הכרחי ובלתי נפרד ממערכת הבריאות.

הממונה על השכר באוצר, קובי בר-נתן מסר: "ההסכם עם עובדי ועובדות הדימות הרפואי הוא הסכם חשוב שיחזק את מערכת הבריאות הציבורית ויגדיל את מערך עובדי הדימות על ידי הגדלת השכר לעובדים הצעירים. ההסכם מצטרף לשורת הסכמים שנועדו לשפר את תנאי העבודה במקצועות הרפואיים ולצמצם את הפערים הבלתי מוצדקים במערכת הבריאות".

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, הוסיף: "לא מדובר כאן בהסכם ששם פלסטר אלא בתיקון מעמיק במקצוע נחוץ כל כך. הרי כל אחד יודע שבלי עובדי ועובדות הדימות הרפואי אי אפשר להיכנס לניתוח או לבצע מעקב רפואי. שיפור בתנאי ההעסקה והשכר של עובדים מסורים אלה, שעושים לילות כימים בבתי החולים, הוא תנאי חשוב בביסוסו של תפקיד זה כמקצועי יותר, רציני יותר וכן מכניס יותר. לא אתן שעובדים שהם חוליה בלתי נפרדת מהשרשרת הרפואית יישארו מאחור, ומבחינתי זהו צעד ראשון בדרך לשדרוג מסיבי של התחום".

יו"ר איגוד עובדי הדימות והרנטגן, אריה הרשקוביץ, אמר: "אני וחבריי באיגוד באנו לעשות שינוי, וההסכם הזה הוא הדרך לכך. מדובר במקצוע שסבל מהזנחה ושהגיל הממוצע של העובדים בו נושק ל-50. כדי להזרים דם חדש, אנחנו פועלים לשינוי מסגרות ההעסקה שייטיבו עם העובדים. להבדיל מסקטורים אחרים, הוותיקים בענף הדימות הסכימו לתת מעצמם ולעשות ויתורים כדי להביא אנשים חדשים לתחום.

"אתם פוגשים אותנו בכל מקום: בחדרי המיון, בחדרי הניתוח, בחדרי הדימות והסי-טי – בלעדינו מערכת הבריאות לא יכולה להתקיים. אנחנו חוט השדרה של מערך הרפואה, ומכאן שמקומנו צריך להיות בקדמת הבמה. כדי למנוע את השחיקה הגבוהה, נמשיך לפעול להסכמים נוספים שייטיבו עם העובדים".

נושאים קשורים:  רנטגן ודימות,  רנטגנאים,  משרד האוצר,  ההסתדרות,  דימותנים,  הסכם קיבוצי,  חדשות
תגובות
17.05.2022, 07:02

ההסכם הזה הוא ביזיון. לפי כמות המילים והתשבחות שדיברו החותמים בטקס החתימה אפשר היה לחשוב שזהו הסכם היסטורי אבל כשמבינים מה באמת נחתם אפשר רק להיות נדהמים מהכלום ששולם
ההסכם לא משנה דבר וממש לא ימשוך אנשים למקצוע.