חדשות

המתמחים נערכים להפגנה מול בית ראש הממשלה במוצ"ש

ארגון הרופאים המתמחים מרשם דורש מבנט להתערב במשבר קיצור התורנויות ולקבל הכרעה כחלק מנסיונות הפשרה שעליהם המליץ בג"צ

מחאת המתמחים. צילום ארכיון: אלעד גוטמן

ארגון הרופאים המתמחים מרשם יקיים במוצ"ש הפגנה ליד ביתו של ראש הממשלה נפתלי בנט ברעננה. המפגינים יקראו לבנט לקבל הכרעה בנושא קיצור התורנויות כחלק מנסיונות הפשרה עליהם המליץ בג"צ.

מתמחים סטודנטים וסטאז'רים מחו הבוקר (ד') בבתי החולים שערי צדק בירושלים בבתי החולים העמק בעפולה. בהמשך היום צפויה פעילות מחאה בבתי חולים נוספים.

מהארגון נמסר כי "בגלל שההסתדרות הרפואית ומשרד האוצר לא מעוניינים לפתוח את הסכמי השכר - המתמחים והמתמחות יאלצו להמשיך לעבוד בתורנויות של 26 שעות. זאת שערוריה שלא נוכל להסכים לה.

"נבקש להזכיר לבנט את כל מה שהממשלה הבטיחה לנו. נדרוש ממנו למלא אחרי התחייבויות ולפעול לקיצור התורנויות במתווה של 16+2- ולא דקה יותר - בדיוק לפי ההיתר".

"נפגשנו בשבוע האחרון עם כל הגורמים הרלוונטיים - צוות הגישור של מנכ"ל משרד רוה"מ, אנשי האוצר, אנשי משרד הבריאות ועוד", נמסר מ"מרשם". "אחרי כל הפגישות האלו הבנו שכל מה שניסו למכור לכולנו בימים האחרונים הוא שאין תקנים ואין רופאים ואין כסף. אבל הכל הבל הבלים. יצא המרצע מן השק: הכל מתחיל ונגמר בהסכמי השכר ואת הסכמי השכר לא פותחים עבור המתמחים כי אנחנו פשוט לא מספיק חשובים.

"זו הסיבה היחידה שקיצור התורנויות עוד לא יצא לפועל. זו הסיבה שאנחנו נחשפים בימים האחרונים גם לכל מיני מתווים מוזרים כמו להגיע ב-12:00 לבית החולים וללכת לנוח עד 16:00, או 'לקצר' תורנויות ל-22 שעות, או לתת למתמחים 'לבחור אם להמשיך לעבוד 26 שעות'. כל הפתרונות המוזרים האלה פשוט מולבשים על הסכמי השכר".

יו"ר ארגון מרשם, ד"ר ריי ביטון, הוסיפה: "אני מבהירה באופן חד משמעי ושאינו משתמע לשתי פנים, אנחנו נסכים אך ורק למתווה 16+2. לא נסכים בשום מצב לפגיעה כלשהי בשכר המתמחים. אלה שני העקרונות העומדים לנגד עינינו. לא נוותר ולא נתפשר, ואת זה בדיוק גם נגיד לרוה"מ במוצ"ש הקרוב". הארגון קרא לחבריו ולמתמחים להגיע אירוע שהוא מבחינתו מפגן כוח, "שיבהיר שאנחנו נילחם, כמה שצריך, על קיצור תורנויות אמיתי".

נושאים קשורים:  ראש הממשלה נפתלי בנט,  ארגון מרשם,  קיצור תורנויות,  משרד האוצר,  חדשות,  ד"ר ריי ביטון,  מתמחים
תגובות

ריי ,יטון - מה עשיתם עד עכשיו חוץ מלקשקש ? ככול שזכור לי 31/3/22 חלף לפני שבוע. ומה קרה ? כלום
ושכחת גם שמרבית מבצעי התורנויות לא רוצים שום מתווה שיפגע בהם כלכלית או מקצועית.
בשבת בערב אין לך מרפאה ? את פנויה ?

13.04.2022, 20:56

כאחד שחווה על בשרו תורניות של 36 שעות רציפות אני מאחל לד״ר ביטון ולכל המתמחים הצלחה מלאה במאבקם הצודק!