חדשות

האחיות דורשות תוספת מיידית של 500 תקנים לצוותים הסיעודיים

האחיות, עובדי המעבדה והרוקחים יוצאים למאבק על תוספת תקנים ושכר ומתלוננים על שחיקה מתמשכת בשכר, עומסים כבדים והבטחות שניתנו ולא קוימו

אחים ואחיות במגיפת הקורונה. צילום: נתי שוחט/ פלאש 90

בעוד הרופאים המתמחים ממתינים בדריכות להמלצות דו"ח ביניים של הוועדה במשרד הבריאות לנושא קיצור התורנויות, שאמור להתפרסם מחרתיים (ה') - גם אחיות בתי החולים, הרוקחים ועובדי המעבדות מציגים דרישות הקשורות בכוח אדם וארגוניהם טוענים שהבטחות שניתנו להם לא קוימו. כך דיווח הבוקר (ד') אדיר ינקו ב-ynet.

אתמול שיגרה יו"ר הסתדרות האחים והאחיות אילנה כהן מכתב לשר הבריאות ולשר האוצר ובו דרשה הוספת 500 תקנים לצוותי הסיעוד בקופות ובבתי החולים. לטענתה, הבטחה בנושא הזה לא קוימה. כהן איימה שהאחיות יחזרו  לעבוד בהתאם להסכמי העבודה המקוריים עימן. "הבטיחו לנו שכאשר מספר חולי קורונה במצב קשה יעבור את ה-1,200, תהיה תוספת תקנים. שום דיון לא נעשה בנושא הזה לאחר שבתי החולים מדווחים על יותר מ-1,200 מאושפזים במצב הזה". לדבריה, ההסכם עם אחיות בתי החולים מדבר על 36 שעות עבודה שבועיות ובפועל עתה הן כבר עובדות 48 שעות ומעלה.

יו"ר הסתדרות עובדי המעבדות אסתר אדמון מסרה שחסרים עתה לפחות 1,000 עובדים במעבדות הציבוריות. לדבריה, עובדים צעירים נוטשים כדי לקבל שכר גבוה יותר במעבדות פרטיות וכך גדל העומס על אלה שנותרו לעבוד במעבדות בתי החולים. יש מעבדות שבן המחסור בכוח אדם משמעותי ביותר – כמו במעבדה להמטולוגיה שבה מתבצעות בדיקות לחולים אונקולוגים. עוד ציינה על קושי בגיוס כוח אדם בגלל השכר הנמוך ותנאי העבודה.

דרישה אחרת הציג יו"ר הסתדרות הרוקחים שמריהו הללי. לדבריו, הרוקחים בבתי החולים "מאיימים לשבש את העבודה" עקב שחיקה מתמשכת בשכרם ועומסים כבדים. מחר יקיים הארגון הפגנת מחאה מול בית ההסתדרות בתל אביב. הללי טוען ששכר שעה התחלתי של רוקח עומד כיום על 35 שקל "ואין הלימה בין תמהיל העבודה לבין ההסכם הקיבוצי הישן שהמו"מ לגביו החל לפני שנתיים ונקטע בגלי תחלואת הקורונה האחרונים".

נושאים קשורים:  הסתדרות האחיות,  עובדי מעבדות,  רוקחים,  אילנה כהן,  שמריהו הללי,  אסתר אדמון,  שחיקת שכר,  תקנים,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
09.02.2022, 17:47

סיעוד הוא מקצוע עם רוב נשי מובהק.
עצם העלאת גיל הפנסיה לנשים מ 62 ל 65 מהווה תוספת תקנים.
בהצלחה.