חדשות

התרומה לרופאי בית החולים הלל יפה חיכתה 40 שנה

המרכז הרפואי הלל יפה זכה לתרומה יוצאת דופן מהקרן לפעילות מדעית ועזרה הדדית של רופאי חדרה - הכספים שנאספו ב-1983 בזמן שביתת הרופאים יינתנו עתה כמלגות לרופאים צעירים

חברי הנהלת המרכז הרפואי הלל יפה לצד משפחות הרופאים התורמים. צילום: דוברות בית החולים

התרומה נעשתה על ידי משפחותיהם של רופא הילדים ד"ר אברהם וילדר ז"ל ורופא העיניים ד"ר ארתור פיכנר ז"ל, אשר גילו על קיום הקרן והכספים שבה לאחר שהרופאים הלכו לעולם בשיבה טובה.

מיכל מנדלסון, בתו של ד"ר וילדר, סיפרה: "מקור הכספים לתרומה בכספי תרומות שנאספו בשנת 1983 בעת שביתת הרופאים הגדולה, זאת כחלק מקרן שנוסדה על ידי ד"ר וילדר וד"ר פיכנר שהיו חלק מהרופאים הפעילים בוועד הסתדרות רופאי חדרה, שרון ושומרון – רופאים תושבי חדרה והסביבה. במהלך השביתה נקלעו רופאים רבים למצוקה כלכלית ונאספו כספים לסייע להם. בסיום השביתה, נשארו כספים בקרן הייעודית, בחשבון ייעודי – ללא דורש.

"כשהורינו נפטרו וגילינו את דבר הקרן, מיד הסכמנו כולנו כי הדבר הנכון יהיה להועיד אותה בדיוק לשם המטרה ששמה הוקמה – סיוע לרופאים צעירים. היותו של המרכז הרפואי הלל יפה המוסד הרפואי הגדול באזורנו גרמה לכך שאך טבעי היה שניצור קשר עם הנהלת המרכז הרפואי, שכמובן שמחה על התרומה והציעה מיד שתהיה עבור מלגות לרופאים צעירים".

המשפחות רואות בתרומה זו "מילוי צוואת הורינו הרופאים – כספים שנתרמו על ידי רופאים למען רופאים יאפשרו לדור חדש של רופאים צעירים להתמקצע ולהתפתח למען החולים הזקוקים להם".

במעמד קבלת התרומה מידי המשפחות נכחו ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי, ד"ר אמנון בן משה, המנהל האדמיניסטרטיבי, מנהלת הסיעוד דינה פיינבלט, וסגנית מנהל המרכז הרפואי, ד"ר דקלה דהן.

במהלך המפגש שבו הוטבעה לוחית תרומה במסדרון הראשי של המרכז הרפואי הביע ד"ר דודקביץ בשם כל הנוכחים את הוקרתו על התרומה הנדיבה וציין כי הוא שמח על הבחירה של המשפחה ב"הלל יפה" כ"בית" לתרומה. עוד הבטיח להמשיך לעמוד בקשר עם המשפחה ולעדכן על זהות הרופאים שיזכו לעשות שימוש בכספי התרומה.

נושאים קשורים:  בית החולים הלל יפה,  תרומה,  מלגות,  ד"ר מיקי דודקביץ,  ד"ר ארתור פיכנר,  ד"ר אברהם וילדר,  חדשות
תגובות
08.02.2022, 09:46

מרגש