חדשות

רופא הותקף באכזריות על ידי בעל של מטופלת במיון נשים ב"איכילוב"

תושב יהוד בן 37 נעצר בחשד כי היכה את הרופא המתמחה בפניו באגרופים וחבט בארונות ציוד רפואי שהיו במקום

הנזק שנגרם לארונות ציוד במיון נשים ויולדות ב"איכילוב". צילום: משטרת ישראל

תושב יהוד בן 37 נעצר בסוף השבוע (ו') בחשד כי תקף רופא נשים שטיפל באשתו במחלקת מיון נשים ויולדות במרכז הרפואי איכילוב בתל אביב. המשטרה הוזעקה למקום והחשוד נעצר. על פי החשד, הגבר היכה מספר פעמים באגרופים בפניו של הרופא והיכה בארונות לציוד רפואי. בעקבות האירוע האלים, הבוקר (א') תתקיים אסיפת מחאה שאותה מארגן ועד הרופאים של "איכילוב".

מבית החולים נמסר כי "בליל שבת הותקף באכזריות רופא על ידי בעל של מטופלת במיון נשים בזמן שנבדקה על ידו, ומאבטחים הצליחו להשתלט על הבעל המשתולל שנעצר על ידי המשטרה. הרופא נזקק לטיפול רפואי, אך נוכח מצוקת רופאים זמינים, כתוצאה מהבידודים, הוא התעקש להמשיך את המשמרת כדי להעניק טיפול רפואי לכלל היולדות".

חקירת המשטרה נפתחה עם קבלת דיווח על תקיפת הרופא, וכאמור, שוטרים הגיעו למקום ועצרו אותו. על פי החשד, הגבר היכה את הרופא בפניו באגרופים וחבט בארונות ציוד רפואי שהיו במקום. כתוצאה מהתקיפה, נגרמו לרופא חבלות, ובהן חשד לשבר באף. בנוסף, נזק נגרם לרכוש. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי החשוד חשב שהרופא מנסה להתחיל עם אשתו, לכן תקף אותו באלימות.

מהנהלת בית החולים איכילוב נמסר כי היא "מזועזעת מהמקרה, מעניקה גיבוי מלא ותמיכה לרופא ולכל הצוות הכואב של מיון נשים ויולדות וקוראת למשטרת ישראל ולבית המשפט להטיל על התוקף את העונש המקסימלי - למען שתהיה במדינת ישראל סופסוף הרתעה מפני תקיפות של צוותים רפואיים".

יו"ר האיגוד לגניקולוגיה ומיילדות, פרופ' רוני מימון, התייחס לתקיפת הגניקולוג ב"איכילוב": "אנו מגנים בכל תוקף כל תקיפה, מילולית או פיזית, של רופאות ורופאי נשים העושים עבודה קשה ואחראית במשך כל שעות היממה וכל ימות השבוע ובמיוחד בעת המגיפה הזאת.

"אני מקווה שרשויות החוק ימצו את מלוא חומרת הדין עם התוקף ואני קורא לראשי משרד הבריאות לנקוט את כל האמצעים הדרושים כדי להבטיח את שלומם ובטחונם של עמיתנו. לציבור, אני קורא לא לפגוע ביד המטפלת בו ולאפשר לנו לעשות את עבודתנו בצורה המקצועית ביותר".

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, הגיב לאירוע האלים "והביע "זעזוע ושאט נפש. לא נעבור לסדר היום מול הפקרות חוזרת ועם הירידה בתחלואה, ננקוט גם בצעדים ארגוניים".

חגי ביקש להזכיר כי "ההסתדרות הרפואית התריעה פעם אחרי פעם בפני ראש הממשלה ושרי הבריאות וביטחון הפנים, על תופעת האלימות במערכת הבריאות. הר"י דרשה לאמץ שורה של החלטות שכבר התקבלו לפני מספר שנים, אולם יושמו בשטח באופן חלקי מאוד. מדובר בין היתר בהצבת עמדות שיטור בכל חדרי המיון ובכל בתי החולים הפסיכיאטריים, הגברה משמעותית של מערך האבטחה, הטמעת טכנולוגיות רלוונטיות והתאמת החקיקה כך שפגיעה באיש צוות רפואי תחשב כפגיעה בעובד ציבור בדיוק כמו במקרה של תקיפת שוטר.

"אין לנו שום כוונה לעבור לסדר היום מול אלימות ומול זלזול והפקרות חוזרת מצד גורמי הממשלה, שבפניהם התרענו בלי סוף", אמר פרופ' חגי. "מאסנו בדיבורים ומאסנו בהבטחות, ועם הירידה בתחלואת הקורונה נאלץ לפתוח בצעדים ארגוניים עד כדי שביתה של ממש. חיי הרופאים לא יהיו להפקר".

נושאים קשורים:  אלימות נגד רופאים,  איכילוב,  חדשות,  מעצר,  פרופ' ציון חגי
תגובות