חדשות

רופא ושלוש אחיות ברמב"ם הותקפו והוכו על ידי בני משפחה של מטופל

בני משפחה של מטופל התפרעו ותקפו את אנשי הצוות ולא אפשרו מתן טיפול רפואי | המשטרה עיכבה לחקירה שניים מהתוקפים

המרכז הרפואי רמב"ם. צילום: משה שי/ פלאש 90

רופא ושלוש אחיות במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה הותקפו אמש (מוצ"ש) כאשר בני משפחה של מטופל שנפטר התפרעו ותקפו את אנשי הצוות. מיד כאשר הצוות הרפואי דיווח על האירוע למוקד 100 של המשטרה, הגיעו לבית החולים שוטרים ולוחמי יס"מ. המותקפים לא נזקקו לטיפול רפואי אבל הוגשה תלונה למשטרה שעיכבה לחקירה שניים מהתוקפים.

דוברות רמב"ם מסרה: ״האירוע החל בשעות הערב. מטופל שאושפז במכון האונקולוגי החל לדמם והמשפחה הזעיקה את הצוות הרפואי והסיעודי. הרופא והאחיות שהגיעו לחדרו של המטופל הותקפו מסיבה לא ברורה על ידי בני משפחתו, ולא אפשרו לצוות לטפל בחולה. האחיות והרופא הוכו וספגו איומים. ‏אנשי הצוות נאלצו לעזוב את החדר בלי לטפל בחולה, מאבטחים ושוטר המוצב בבית החולים, שהוזעקו למקום, הותקפו אף הם. בתום האירוע נקבע מותו של החולה, בן 64, תושב יישוב בוואדי ערה.

קב"ט בית החולים, בני קלר, סיפר הבוקר (א') ב-103FM: "חלק מהצוות הרפואי הצליח להימלט בעת אירוע האלימות החמור ואחרים נשארו כלואים בחדר עד שהשוטרים הגיעו למקום. הרופא והאחיות חטפו מכות נמרצות. גם מאבטחים שחשו לחדר המטופל הותקפו באגרופים, סטירות ושריטות. תחילה היו במקום ארבעה מבני משפחת המטופל ובהמשך הם התקשרו לעוד מבני משפחתם. בסך הכל היו במקום עשרה..."

"הגעת כוח יס"מ לבית החולים, על מלוא ציודם, בעקבות קריאת מצוקה של חברי צוות בחדר מיון, ברחבה שליד המיון ולעוד מקומות בבית החולים - זו המציאות העצובה שלנו. חלק מחברי הצוות שהותקף נמצא בפוסט-טראומה. נפגעו גם נפשית. מנהל בית החולים הוזעק כדי לחזק אותם וגם האחראית על השירות הפסיכיאטרי בבית החולים. נאלצנו להזעיק צוותים ממשמרת הלילה כי המותקפים לא היו מסוגלים להמשיך לעבוד".

תזכורת: מנתוני משרד הבריאות על מקרי האלימות בבתי החולים הממשלתיים עולה כי במהלך שנת 2021, עד סוף חודש אוקטובר, נרשמו 4,631 הפרות סדר בבתי החולים - כ-15 אירועים ביום. 252 מהמקרים בשנת 2021 כללו אלימות פיזית, 115 אירועי איומים ו-121 מקרים של אלימות מילולית או נזק לרכוש - בסך הכל 488 אירועים. אשתקד התרחשו 5,300 הפרות סדר בבתי החולים, מהם 306 אירועי אלימות פיזית, 128 איומים ו-225 מקרים של אלימות מילולית או גרימת נזק לרכוש בית החולים, ובסך הכל 659 אירועים אלימים.

בתוך כך, יוזם ח"כ אופיר אקוניס הצעת חוק לפיה תוגדר אבטחה במוסד רפואי כעבודה מועדפת ליוצאי יחידות קרביות המסיימים את שירותם הצבאי וכך ייהנו גם מתמריץ כספי. הצעת החוק באה בעקבות נתונים שהוצגו בוועדת הבריאות של הכנסת בדיון שקיימה בשבוע שעבר על אירועי האלימות האחרונים שהתרחשו בתחומי המוסדות הרפואיים ולפיהם יש מחסור במאבטחים מנוסים ומקצועיים בבתי החולים.

נושאים קשורים:  אלימות בבתי החולים,  משטרת ישראל,  חדשות,  רמב"ם
תגובות