COVID-19 בישראל

בצט"מ ובוועדת החיסונים חוששים ממסע רדיפה מצד מתנגדי החיסונים

מחלוקת בין מומחי הפאנלים בעקבות כוונת משרד הבריאות לאפשר שקיפות מלאה ולפתוח לציבור את הדיונים בנושא חיסוני הילדים | בעלה של ד"ר אלרעי-פרייס למשטרה: "יש איומים מפורשים על חיי אשתי"

"פושעי קורונה לדין". כרזה בהפגנת מחאה בתל אביב של מתנגדי מדיניות החיסונים. צילום: אבשלום ששוני/ פלאש 90

בשבוע הבא צפויה להתחיל בישראל סדרת הדיונים, במסגרת הצט"מ וועדת החיסונים במשרד הבריאות, בשאלה כיצד ומתי להתחיל להציע את חיסוני הקורונה של "פייזר" גם לבני 11-5. במסגרת הדיונים הללו יבחן הצוות את תמונת המצב העדכנית בישראל לגבי התחלואה בכלל ובעיקר בקרב הילדים בגילאים הללו. כן ינותחו נתונים שהוצגו בתחילת השבוע בישיבת פאנל היועצים של ה-FDA כשהחליט ברוב של 17 מול נמנע אחד, להמליץ על מתן החיסונים לילדים בארה"ב במינון המופחת של 10 מיקרוגרם למנה, שליש מהמינון שניתן עד כה לבני 12 ומעלה, כולל בגירים וקשישים.

לאור ביקורת שנמתחה בארץ על כך שדיוני ועדת החיסונים אינם שקופים לציבור ורק לאחר כל דיון מתפרסמים סיכומיהם – צפוי שהפעם לפחות חלק מאותם דיונים יהיו פתוחים לציבור. כלומר, הם יועברו בשידור חי באינטרנט ומי שירצה לצפות בהם בזמן אמת יוכל לעשות זאת. ייתכן שגם תוצע לציבור האפשרות להציג שאלות לאנשי הצוות המקצועי בדיון, אבל לא תתאפשר יכולת לעקוב ולהתערב בשלב שבו הצוות אמור לקבל בהצבעה את ההחלטה הסופית.

אלא שלאור העובדה שבימים האחרונים גבר זרם ההשמצות וההכפשות, הכולל איומים מפורשים ומרומזים בעיקר כנגד ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, שאמורה גם היא ליטול חלק בדיונים הללו, עלה החשש שמתנגדי חיסונים ינצלו את האפשרות לצפות בדיונים הקרובים והם יעלו בעקבות זאת מדרגה נוספת, במסע "העליהום הפרסונלי" כלפי שאר חברי הוועדה.

הבוקר נמסר כי ד"ר מאיר פרייס, בעלה של ראש שירותי בריאות הציבור פנה היום (ה') ישירות למשטרה ולשר לבטחון הפנים עמר בר-לב: "יש איומים מפורשים, קונקרטיים, על חיי אשתי, צריך לפעול לפני שיהיה מאוחר מדי", כתב ד"ר פרייס בציוץ בטוויטר. הוא ציין : "אתם יודעים את זה: יש הודעות ברשתות, מספרי טלפון, יש שיחות איום מפורשות. כל החומר אצלכם. זה הזמן לפעול, עכשיו ולפני שיהיה מאוחר מדי!".

בעקבות זאת גינה השר בר-לב: "אין מקום לשיח מהסוג הזה כלפי אף אדם, בטח לא כלפי משרתי ציבור מסורים ומומחים בתחומם. הוגשו שלוש תלונות בנושא זה בחודשים קודמים והן בחקירה. אני סמוך ובטוח כי משטרת ישראל תשלים את החקירה בצורה רצינית ותרד לשורש העניין". גם פרופ' סלמן זרקא, ממונה הקורונה, קרא לרשויות האכיפה "לעשות כל מה שצריך מול האיומים נגד ד"ר אלרעי פרייס. נדרש כאן טיפול אמיתי כדי שהיא ואחרים במערכת יוכלו לפעול במקצועיות". פרופ' זרקא התיחס לכך בראיון לכאן רשת ב'. גם יו"ר הר"י, פרופ' ציון חגי, הביע תרעומת ושאט נפש מהמשך ההסתה נגד ראש שירותי בריאות הציבור: "אסור לעבור על כך לסדר היום - יש להגיע אל המסיתים ואל המאיימים ולמצות עימם את הדין", אמר.

אתמול אמר פרופ' נחמן אש, מנכ"ל משרד הבריאות: "אנחנו רוצים לעשות הפעם את התהליך הזה יותר שקוף; לאפשר לציבור להשמיע את דעתו גם במהלך הדיון, וגם שהנתונים המוצגים לפורום הצט"מ יהיו שקופים במלואם לציבור". אלא שגם בקרב חברי הוועדה שאמורים להשתתף בדיונים הללו יש מחלוקת אם לאפשר את מהלך השקיפות הזה, מאחר שעולה חשש שמי שאיננו מקצועי "יוציא דברים מהקשרם ורף המסע האישי כנגד גורמי המקצוע יעלה מדרגה עד כדי סכנה אישית של ממש". התייחסות לסוגיה זאת הופיעה אמש בדיווח של עידו אפרתי ב"הארץ".

ההערכה במשרד הבריאות היא שיידרשו לפחות שני דיונים נפרדים על חיסוני הילדים: האחד, דיון מקדים שיקיים הצט"מ והדיון השני בהשתתפות חברי הצט"מ וועדת החיסונים. בסך הכל אמורים להשתתף בהם 60 אנשי מקצוע. נוכח מסע ההכפשה המתמשך יתכן שהדיון שיקיים הצט"מ לא ישודר בשידור חי ופתוח לצפייה לציבור, אלא רק הדיון השני וייתכן שגם הוא רק בחלקו. גורמים במערכת המעורבים בהכנות לקראת שני הדיונים סבורים כי אם רק חלקים מהם יהיו פתוחים לציבור יהיה מי שינצל זאת כדי להפיץ מידע שקרי על כך שנעשה ניסיון להסתיר עובדות ונתוני אמת.

בתוך כך גם עלה חשש חדש, לפיו אנשים המופיעים לאחרונה בתשדירי הפרסום בטלוויזיה מטעם משרד הבריאות לשם עידוד החיסונים, ביניהם כאלה שחלו ולא חוסנו ומביעים עתה חרטה על כך, או אחרים שמתארים את מחלתם הקשה, יהיו גם הם מטרה למסע הפחדה ממוקד נגדם מצד מתנגדי החיסונים.

נושאים קשורים:  צט"מ,  ועדת החיסונים,  חיסוני ילדים,  חדשות,  19-COVID,  מתנגדי חיסונים,  ד"ר שרון אלרעי פרייס
תגובות
אנונימי/ת
28.10.2021, 16:10

לפני מספר ימים אישה צעירה עם דיסקציה של כלי דם ראשי בצוואר ואוטם מוחי (אחרי חיסון שלישי)
אתמול נער עם אוטם מוחי (לאחר חיסון שלישי)

29.10.2021, 12:09

ולכן אתה מפרסם באופן אנונימי?

תפסיק לפרסם שטויות, לכל הבעיות הנ״ל יש הרבה סיבות חוץ מחיסון. ברור שאלה לא דברי רופא

אנונימי/ת
30.10.2021, 09:10

דר\' מרינה גרוסמן: אל תגידי מה לפרסם או לא. כנראה מפריע לך לשמוע על מקרי תחלואה נדירה אחרי חיסון. וכן, אני רופא והרבה יותר ותיק ממך. ואני לא אוהב רופאים שרק יודעים להתגונן, אין להם בקרה עצמית ולא יכולים להפיק לקחים. יש המון רופאים כאלה ולדאבוני הם יושבים בעמדות בכירות כי זורמים עם המערכת.

אנונימי/ת
29.10.2021, 01:18

היום אשה צעירה מאוד ללא גורמי סיכון עם דימום מוחי מאסיבי. חיסון שלישי לפני קצת יותר משבועיים.

אנונימי/ת
01.11.2021, 09:19

אני ממשיך בדיווחים: היום אשה צעירה מאוד ללא גורמי סיכון בכלל עם דימום מוחי (לאחר חיסון שלישי). איש טיפול נמרץ שאל אותי הבוקר: תגיד, מה זה כל הדימומים האלה אצל צעירים בזמן האחרון? מה שבטוח אני אומר, שאף אחד במשרד הבריאות לא יטרח לבדוק כמובן.

אנונימי/ת
01.11.2021, 15:24

ממשיך לעדכן: בשיחה היום עם רופא מתחום הדמיה גם לו הרושם כי יש עלייה חריגה באירועים מוחיים אצל צעירים. המליץ על צורך בדיקת הנושא.

אנונימי/ת
29.10.2021, 09:24

יש גם אנשים שעברו תאונות דרכים אחרי חיסון שלישי. מה הקשר? מה הקשר הסיבתי?

אנונימי/ת
29.10.2021, 09:39

אתר של רופאים? איפה למדו מתודולוגיה?
בתוך כל רופא יש בפוטנציה אדם בור.
לימודי רפואה לא מרפים את זה.

אנונימי/ת
29.10.2021, 15:15

הקשר הסיבתי והמנגנון אפשר להסביר לך, אבל חבל על הזמן.

עד כה מסע רדיפה היה ברובו ע״י הממסד כנגד כל מי שהביא דעה אחרת.
בכל מקרה במידה ויש איומים ובטח אם יש מעשים כצוצאה מאיומים כנגד מי מאנשי צט״מ או משרד הבריאות אז יש משטרה, פרקליטות ובית משפט ובתקווה עונש ראוי. כמו איומים כנגד כל אחד אחר.
לפנ 15 שנה קרוב משפחה של מטופל פצע אותי, אמנם קלות. ישב כמה שעות במעצר ושוחרר…לא שזה עניין מישהו במשרד הבריאות.
כל זה לא אמור להיות תרוץ להמשיך דיוני צט״מ בסודיות ולא בשקיפות. הרי גם בארצות הברית יש איומים, אבל דיוני ב FDA פתוחים ומשודרים. סודיות רק מגבירה חשש ולא תורמת לאמינות.

אנשים סרבני חיסונים בד״כ משפחות שלמות שהתנהגות הזאת נגד חיסונים עוברת מדור לדור, אין מצב שהם ישתכנעו בדיון פתוח כיש להם ראש סגור. אין צורך לדון אתם, צריך להחמיר הגבלות ולטפל בכל החומרה באלה שמאיימים לאנשים מכובדים ומקצועיים. במיקרה הזה צריכה להיות יד קשה

אנונימי/ת
30.10.2021, 16:57

ד\"ר גרוסמן, על סמך מה האבחנה הרפואית שלך כי לסרבני החיסונים ראש סגור? התגובה שלך לא ראוייה ומבישה בתור רופאה.
כמובן שאין מקום לאלימות, גם לא מילולית, מאף צד.

צריך להיות דיון פתוח ושקוף כמו ב FDA על מנת שהציבור ידע למה ועל סמך מה ההחלטות התקבלו, מה היו ההסתייגויות ומה הייתה התייחסות להן. משום מה ב FDA לא מפחדים לעשות את זה. דיון רפואי שהוא סודי מעלה חשד סביר להחלטות שהתקבלו משיקולים לא רפואים ולא מוסריים. כמו חיסיון 30 שנים על דיוני הקבינט. זה לא דיון בטחוני ואין כאן חשיפת מקורות מודיעין או תוכניות קרב.
שנית, אינני מבין מושג ״מתנגדי חיסונים״ כאן. האם מתנגדי כל החיסונים או חיסון זה הלבד? האם בגלל אמונה או שיקול דעת לאחר שדנו עם רופא לגבי absolute risk reduction שלהם? האם תרומת חיסון לילד בן 5 זהה לתרומתו לאיש בן 80 עם מחלות רקע? האם זה אטי לחסן ילדים עם רמת סיכון מזערית לקורונה על מנת להגן על אוכלוסיה מבוגרת מאד וחולה? האם אין לאדם זכות לבחור טיפול שירצה לקבל? אם טרמינולוגיה כזו רוב מוחלט של הציבור הינו מתנגדי אורך חיים בריא.
בנוסף מגבלות על אלא שלא נטלו חיסון לקורונה הם גם ככה דרכוניות ולא הגיוניות (ועובדה שמבטלים את חלקן כבר). בעת מצב חרום לעתים דנים על מגבלות למניעת הדבקה (רובם כנראה לא יעילות), אבל הגבלות על מנת ללחוץ להתחסן זה סוגיה אחרת, אני מתקשה להבין רופא/ה שמביא/ה תמיכה במגבלות על אנשים שאינם רוצים לקבל טיפול רפואי מסוים עצם החלטתם. חונכתי כנראה אחרת.

29.10.2021, 10:24

החלטות של צוות הצט״מ גרמו לפיטורי אנשים מעבודה, התחושה אצל הרוב גם המחוסנים וגם הלא מחוסנים זה שמתבצעת כפיה. ״כפיה רכה״ ״אמצעי שכנוע״, בוא לא ניתמם. זו כפיה מתוך יחסי מורות. הלחץ המופעל על צעירים גורם לחרמות, קיטוב ואלימות מילולית, וזה רק צפוי להחמיר. ממתי טיפול רפואי בכפיה הפך להיות לגיטימי ומקובל? כל מי שחושב שיש הצדקה ריפואית אפידמיולוגית לתו ירוק - משקר בעיקר לעצמו, ומשתף פעולה עם הכתם השחור בתלדות הרפואה. כל מטרת התו הירוק היא להעניש, ולהפעיל לחץ על הלא מחוסנים. אנחנו בעידן בו רופאים לא מתביישים להגיד שאין להם חמלה, ורופאים אחרים מחזקים את הידיים שלהם על העדר החמלה, כאילו שעומס או שחיקה מצדיקים העדר חמלה. כל מעסיק בסקטור הפרטי בוחר לעצמו תו ירוק משלו, ויש כאלה שלא מוכנים אף לקבל בדיקות, או חיסון או הביתה, ואנשים איבדו את מקום העבודה שלהם. עוצמת השקר בהנעת העדר בוטה וצועקת לשמיים, והעוול שנעשה למצורעים הוא לא מידתי פוגעני ומשפיל, הפגיעה בפרנסה הוא קו אדם שנחצה וכעת התחושה של כפיה כלפי ילדים. כמה בקרב אנשי הצת״מ הם רופאים? מי הם? מי בחר בהם? מאיפה התקציב? בשיחת טלפון עם ראש לשכת השר הוא טען שמשתתפי הדיון מקבלים על זה תשלום ולכן המספר מצומצם, בראיון רדיו מנכל המשרד טען שהם משתתפים בחינם ולא מעוניינים להיחשף לציבור, אם הם מתביישים בדעותיהם אז שישבו בבית. העדר השקיפות, החלטות שמתקבלות ללא בסיס ריפואי ( כמו הבוסטר לכלל הציבור)

אחת ההחלטות הנפלאות של תו ירוק הוא לקבל רק בדיקות בתשלום. אם במקרה עשו למישהו PCR מסיבה רפואית ויצא שלילי זה לא מספיק בשביל להיכנס למסעדה, אלא צריך בדיקה נוספת בתשלום גם אם זה באותו היום. כמובן שזה נועד אך ורק למניעת הדבקה ולא כאמצעי לחץ, כמו שטוענים במשרד הבריאות.

אנונימי/ת
29.10.2021, 15:23

אנחנו פשוט בשידור חוזר של מחדל הגזזת. לא למדנו כלום ולא מוכנים ללמוד.

אנונימי/ת
29.10.2021, 22:13

בשביל מה כל המלל המבולבל הזה שאינו מעיד טובות על היכולת הלוגית של הכותב

תיאור מצב של חולה (מדינת ישראל) מדויק! כל מילה נוספת מיותרת...

דוקטור אתה כנראה שכחת שיש מושג ״רפואה מונעת״. בדבר הזה כן צריכה להיות כפיה כהמצב מסוכן לכל העם ולא רק לאלה שמסרבים, הם מסוכנים לסביבה. כשחולה פסיכיאטרי מסוכן לעצמו או לסביבה מאשפזים אותו בכפיה, כשהפושע מסוכן לסביבה שולחים אותו לכלא. הסיטואציה עם סרבני חיסון במיוחד אגרסיביים פיזית ומילולית לא שונה מהנאמר קודם. אז כן כפיה ליגיטימית כלפיהם.

אנונימי/ת
30.10.2021, 17:00

לפני שאת כותבת תגובה מציע לך ללכת לקרוא קצת ספרות מקצועית. החיסון מגן מפני מחלה קשה וגם זה רק לתקופה שמשכה לא ידוע. הוא לא מונע הדבקות ומשכך גם אינו מונע הדבקה.
בואי נעשה גמילה בכח לכל המעשנים.

אנונימי/ת
30.10.2021, 20:38

צודק !!

ד\"ר גרוסמן את כנראה שכחת שבסיום לימודייך נשבעת את שבועת הרופא . קשה לי להאמין למקרא עיניי. קשה לי להאמין שרופא בישראל או בעל מקום בעולם משווה הורה שלא רוצה לחסן את ילדיו החיסון שלא עבר את כל שלבי המחקר לפושע מסוכן .
המונח \"רפואה מונעת\" מבוסס על שימוש בתרופות ודרכי התנהגות בטוחים. כמו למשל הפסקת עישון , כמו למשל דיאטה מאוזנת, כמו למשל שימוש בתרופות שיעילותן עולה על הסיכון שלהן, כמו כמובן חיסונים בטכנולוגיה מוכרת ועם ניסיון רב שנים. לגבי סיכון לסביבה רק תסבירי לי למה ילד לא מחוסן מסוכן למי שהתחסן שלוש פעמים??? מה שתעני זה בעצם שהחיסון לא יעיל .....

05.11.2021, 07:12

צודק,כפייה רפואית,דומה לכפייה דתית מימי הביניים.
אני חושב שאדם מחוסן יכול להעביר קורונה ולהדביק,אחרים,בדיוק כמו אדם מחלים או לא מחוסן ,וכמו כן מחוסנים יכולים לחלות בקורונה לא פעם אחת.
במטוס אומרים לנוסעים להיות עם מסיכות,למה? בעת הגשת האוכל מסירים אותם למה?הרי זה מקום סגור לגמרי.עם יותר אנשים ועם מרחקים גדולים.נדמה לי שהכל כיסוי .........,לא יותר.
במקום לדבר ולהמליץ לאנשים שיריו מספיק ויטמין די שלוש, אבץ,ויטמין סי,לעשות ספורט,אורח חיים נכון,יש מסע הפחדה לא מהעולם הזה,דבר שמעלה רמת הקורטיזול בגוף,ומשתק את כל המערכת האמונולוגית.
ואם אני לא צודק, בבקשה בואו בלי פחד להסביר לי רפואית אחרת.

29.10.2021, 12:09

ולכן אתה מפרסם באופן אנונימי?

29.10.2021, 12:29

ההסתה הנוראית בתקשורת כנגד נמנעי החיסון מקבלת לגיטימציה מראש הממשלה ושריו כולל שר הבריאות, ונגד זה לא יצא האדון פרייס.
אני רואה הקבלה מלאה בין האיומים על אשתו לבין ההסתה הנוראית בתקשורת והמדיה החברתית נגד אוכלוסיות שלמות של אנשים שכל פשעם המנעות מהחיסון ומחשבה שונה מהקו של משרד הבריאות.
אין שום קשר בין זה לבין דיוני צוות הצט\'\'מ ושידור גלוי של הישיבות בזום.
למה צריך לקשור איומים על הגברת לדיונים הגלויים?
ממש הזיה הנדסת התודעה פה.
גועל נפש של התנהלות.

אנונימי/ת
29.10.2021, 22:44

ההגיון שלך מנותק מהמציאות.מה הקשר בין הסתה אישית פרסונלית מלווה באיומי רצח לבין מה שאת קוראת \"הסתה כנגד נמנעי חיסון\" שאינה פרסונלית ואותם נמנעי חיסון שאת כנראה נמנית אליהם הם הם שמנהלית את מסע האיומים כנגד אנשי מקצוע כדוגמת ד\"ר אלרעי פרייס שעושים נאמנה את מלאכתם המקצועית?

אנונימי/ת
30.10.2021, 08:54

כל הכבוד אסנת נבון. אני מגיב באנונימי כי ממש מפחד מכופי החיסון. מדובר באנשים אשר לא מוכנים להסתכל אפילו בסיבוכי החיסון. וכמובן לא להודות. לא הייתי רוצה להיות מטופל שלהם כי אצלם לא קיימת המילה רשלנות ולכן, לא יכולים להבין, לא יכולים ללמוד ולא יכולים למנוע רשלנות כאשר מטפלים בחולה. חשבתי שהרופאים היחידים שיכולים להסב נזק הם רופאים שמטפלים ישירות בחולים. לא דמיינתי שישנם רופאים שיכולים לגרום נזק לאחוזים לא מבוטלים של אוכלוסייה בריאה.

29.10.2021, 12:49

יש כאן היפוך יוצרות.

אמשיך זאת למי שנושך וצועק ״אייי!!!״

אסביר:

כולנו יודעים שהרוחות היו נרגעות אם, מלכתחילה, היו חושפים את הציבור ל 3 ההסכמים עם פייזר ולפרוטוקולים של קבינט הקורונה.

זה הבסיס, כצעד בונה אמון בין האזרח לבין מנהיגיו.

ברגע שהטילו חיסיון ל 30 שנה, זרעו את זרע אי הוודאות.

ומה יותר מאי וודאות יכול לשמש ככר נוח להפחדה, סנקציות, איומים, פגיעה וזלזול בחוקים מעוגנים שנועדו להגן על האזרח!?

קל מאוד להסיר את ההתנגדות. יש רק להפגין מדיניות של שקיפות.

אני כבר לא מתייחסת לעובדה החמורה ששמעתי מפי ד״ר זלנקו שאמר שהציע לנהנתניהו׳ז איברמקטין, כתרופה בולמת ומונעת הדבקה ונדחה על ידי נהנתניהו׳ז שכנראה חוגג על התוצאה המיוחלת מבחינתו…

הנה, אנחנו מפולגים ו מוסתים אלה נגד אלה, בדיוק כמו שנהנתניהו׳ז אוהב ורגיל לו…

אנונימי/ת
29.10.2021, 16:10

הכל יפה מה שכתבת חוץ מהקטע על נתניהו שחושף את האג\'נדה שלך. אמנם אני חושב כמוך אבל דווקא אוהב ומכבד את נתניהו. האחריות הבלעדית למחדל הינה אך ורק של משרד הבריאות

אנונימי/ת
29.10.2021, 22:12

מה הקשר בין הסכם מסחרי חסוי לבין החלטות FDA גלויות ? פפרנואידים עם תיאוריות קונספירציה תמיד יהיו ולא חשוב כמה עובדות יביאו לפניהם.
אם אתה רוצה קונספירציות תמצא בשפע בתאגידי המזון,האנרגיה ,טבק ועוד שהפיקוח עליהם הוא אלפית מזה שמוטל על תאגידי התרופות.

אנונימי/ת
30.10.2021, 08:59

תחפש אתה קונספירציות בתאגידי מזון, האנרגיה, הטבק ועוד. חבל ששכחת את תעשיית הפרמה. שם אין קונספירציות. שם אין בצע כסף. מדובר במלאכים המקדישים את חייהם לטובת האנושות ואין להם שום אינטרסים, כמובן, לא אינטרסים כלכליים.

אנונימי/ת
02.11.2021, 13:13

נתניהו צדק! מי רוצה טיפול שהוא מקטין את האיבר?

אנונימי/ת
30.10.2021, 12:07

השלט שנושאים המפגינים: ״ פושעי קורונה - לדין״, מתייחס בעצם למפגינים עצמם, ובעיקר למי שמתלהם, ומאיים על ד״ר אלרעי פרייס ועל יתר הרופאים המומחים אשר ממליצים על החיסון.
בטענת שוא שיש סיכון יתר עד מוות למתחסנים, הם מאיימים ברציחת המומחים. צביעות בהתגלמותה.

1984 זה עכשיו. בישראל ובמערכת הרפואה הציבורית שלה. שנים אחרי שאורוול כתב - \"אמת היא שקר ובערות היא כח\" אנחנו חוזות וחוזים ביישום מעשי של העיקרונות המנחים האלה. (ואני אומרת לעצמי \"לא אשקוט כי ארצי שינתה את פניה\")