חדשות

שר האוצר נגד יו"ר מרשם: "מותשת אחרי משמרת, אבל רצה לעשות בוטוקוסים בפרקטיקה פרטית"

השר ליברמן אמר את הדברים בכנס לשכת יועצי המס באילת - הטיל ספק בכוונת המתמחים לממש את איומם ולהתפטר ותקף את ארגון מרשם: "הקבוצה הזאת מייצגת במקרה הטוב רק 10% מהמתמחים"

שר האוצר אביגדור ליברמן. צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

התבטאות של שר האוצר אביגדור ליברמן אתמול (א') בכנס לשכת יועצי המס באילת, שבה הדף את הביקורת כלפיו מצד הרופאים המתמחים, זוכה הבוקר (ב') לתגובה מרומזת, בין השאר בטור של דנה ספקטור ב"ידיעות אחרונות", תחת הכותרת "העייפות גנבה את החמלה".

ליברמן אמר: "אני חושב שלהתנפל על ממשלה הקיימת רק שלושה חודשים, חודש לפני אישור התקציב, זו פשוט דרך לא נכונה. מעבר לזה היה כאן מתווה מצוין של שר הבריאות ושרת הכלכלה, וכל מה שהם (השרים) מקבלים בחזרה זה איומים ואולטימטומים.

"הרופאים עושים חמש משמרות בחודש של 26 שעות, והמשכורת הממוצעת שלהם היא 24 אלף שקל בחודש. זה מה שפחות או יותר מקובל בארה"ב. אחת ממובילות המחאה (הכוונה ליו"ר מרשם ד"ר ריי ביטון – מ.ד.א) אמרה שהיא מותשת כי אחרי המשמרת, אבל היא רצה לקליניקה פרטית ועושה שם בוטוקסים מבוקר ועד ליל. זו לא השמצה, זו עובדה. היא פרסמה את זה בפייסבוק שלה".

עוד אמר ליברמן: "הקבוצה הזו שנקראת מרשם מייצגת במקרה הטוב רק 10% מהמתמחים. אני מבין שיש קמפיין וזה נחמד לתקוף את האוצר ואת שר האוצר. אני מתנצל, אבל אני לא לחיץ ולא נלחץ. מבחינתי, יש מתווה שהוגש על ידי שני שרים. זה מה שיש על השולחן. לא יהיה שום דבר אחר. כמו שעד עכשיו אף מתמחה לא התפטר, אני מאוד מסופק אם יימצא אפילו אחד שיתפטר בהמשך".

בטור שלה כתבה ספקטור, בין השאר: "תורנות של 26 שעות מצליחה לחסל את כל הכוונות הטובות ותחושת השליחות של הרופאים שעליה התחנכו. גם הרופא הכי אמפתי לא יכול להגיב בסבלנות למטופל, כאשר הוא כבר שחוק מרוב עייפות". מחברת הטור מתארת מתמחה במיון שכל רשרוש של בד הפריע לה ואמרה: "'אני ערה כבר 20 שעות ברצף, לא מצליחה להתרכז'... רוב הסיכויים שהרופאה הזו לא הגיעה לרפואה כדי לדפוק בוכטות. היא הגיעה לרפואת נשים למשל כי היתה אמפתית ואידיאליסטית...".

את תורנות 26 השעות מכנה ספקטור "תורנות מכרה פחם, שמצליחה לשבור ולחסל לגמרי את הרופאים... המיון בישראל הוא גן חיות רפואי. אנשים הולכים שם מכות מול אחות אחת שאמורה לדבר עם חולה. רופאים טרודים חופזים במסדרון. כשתזכה לפגוש אותם הם יהיו אומללים יותר מכל שבוי. אפילו הכי רגישים ואמפתיים בהם יהיו ב-80% פחות מהמלאך שהם היו יכולים להיות...".

נושאים קשורים:  שר האוצר אביגדור ליברמן,  ארגון מרשם,  קיצור תורנויות,  חדשות,  מתמחים
תגובות
אנונימי/ת
18.10.2021, 11:57

לא הצבעתי לליברמן. אבל מוריד לפניו את הכובע. חשף את הבלוף וגם הבהיר מה זה איומים של דמיקולו

אנונימי/ת
18.10.2021, 18:23

ליברמן מלך! סוף סוף שר שאומר בפנים את האמת

אנונימי/ת
18.10.2021, 18:24

לא הצבעתי לליברמן, אבל הוא היה ונשאר "איש קטן".
חוכמה מאוד קטנה לתקוף מתמחה צעירה ממרום מעמדכך ותנאי השכר שלך, כאשר המתמחים- וגם המתמחה הספציפית אליה התכוון, עסוקים בשלב זה של הקרירה בעבודה קשה ובנסיונות להתפרנס בכבוד.
חשוב לציין שלפחות מרבית המתמחים לא עסוקים בהעברת מליונים לחשבונות הבנק של קרובי משפחתם אלה עובדים עבודה קשה לפרנסתם.

אנונימי/ת
18.10.2021, 18:59

מושחת

אנונימי/ת
18.10.2021, 19:11

👆

אנונימי/ת
18.10.2021, 19:35

ואתה אוכל חינם חי על חשבוננו. היא לפחות עושה לביתה ומשלמת מיסים על כל שקל שהיא מרוויחה על מנת לאפשר את הנהנתנות שלך.

אז אמר.
מאחל למיתמחים הצלחה במאבק נגד אטימות ורישעות של האוצר, הבריאות והר״י

בושה וחרפה.זה בא ממנהיגי המדינה...הם שכחו את מה שקרה רק לפני שנה ומי הגן בחייו וחיי בני משפחתו על חיי האחרים. מה זו משכורת ממוצעת? זו בדיחה. משכורת המתמחים נמוכה פי 3 . מרבית המשכורת באה משעות נוספות קשות מנשוא, כרוך ביחס משפיל , אלימות, הטרדה ועוד. זה אחד מהמקצועות ההומנים היחידים והמעטים הקיימים ששנים רבות של הכשרה והקרבה מביאים למשכורת נאותה. אתם לא מתביישים? אני כותבת את זה לאחר 40 שנות שירות רפואי ציבורי קשה ושוחק לעין שיעור.הפנסיה שלי כרופאה בכירה מאד מביישת את מעמדי ואת השעות הרבות השוחקות שתרמתי ללא שכר למען דגל האחריות ורמת המקצוע.ולמר ליברמן- הפוסל במומו פוסל....

אנונימי/ת
20.10.2021, 15:26

נכון, נעים להרוויח כסף, מה עדיף, למות בעבודה בלי גם לקבל כסף???

18.10.2021, 23:13

קל לתקוף אדם ולא את הרעיון שלו. מה הקשר בן עיסוקיה של הרופאה לבין הרעיון שתורנות של 26 שעות היא מסוכנת, מתעמרת, מתישה ומייאשת.
בשלוש לפנות בוקר, אחרי 20 שעות עבודה, לומדים רק איך לשמור על ערנות ואיך לחטוף תנומה מהירה בחדר קטן, מבולגן ומגעיל. לא לומדים רפואה ובטח לא נותנים מענה אנושי, חם ומרגיע למטופל כואב ודואג.
כאשר השר ליברמן יהיה חולה, הוא יקבל פרוטקציה ורופא בכיר וערני יטפל בו ולא מתמחה מותש.

19.10.2021, 02:33

תראו,
על נושא אורך התורנויות ניתן להתווכח. אני אגב, בעד קיצור התורנויות. זה לא יפגע באיכות ומיומנות המתמחים.
מה שכן בולט בכתבה הוא המרץ והמוטיבציה של שר האוצר לחטט בפחי הזבל של הרשתות החברתיות כדי לאסוף פירורי מידע ״מפלילים״ כנגד מי שנחשב לעומתי לעמדותיו.
כמה נמוך אפשר לרדת?

26 שעות תורנות זה עינוי, שהתורנים יגיעו בשעה 15:00 לביה"ח