COVID-19 בישראל

בכירים במשרד הבריאות חוששים מאלימות מתנגדי החיסונים

חברי ועדה שמינה משרד הבריאות לבדיקת פרסומי פייק ניוז, ביניהם של רופאים, חוששים מפני אלימות פיזית מצד מתנגדי חיסונים: "ניכרת עלייה בהסתה" | התלונות הועברו לחקירת המשטרה

"פושעי קורונה לדין". כרזה בהפגנת מחאה בתל אביב של מתנגדי מדיניות החיסונים. צילום: אבשלום ששוני/ פלאש 90

חברי הוועדה שהקים משרד הבריאות למאבק במפיצי פייק-ניוז בנוגע לחיסונים ולמחלת הקורונה, ביניהם רופאים ועובדי רפואה אחרים המתנגדים לחיסונים ולחיסוני שגרה, העבירו מכתב תלונה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, על "התגברות האלימות המילולית כלפיהם ועל חששם הגובר מפני אלימות פיזית". כך דיווח הבוקר (ד') רן רזניק ב"ישראל היום".

בראש הוועדה, ששמה הרשמי "הוועדה לבדיקת פרסומים של אנשי מקצועות רפואה ופרסומי מוצרי בריאות", ד"ר איריס לייטרסדורף ועו"ד אייל חקו. הוועדה מייעצת להנהלת משרד הבריאות על פרסומי רופאים, מטפלים, חברות ומוסדות בריאות הנחשדים כמטעים ועלולים לגרום לפגיעה בציבור.

ממשרד הבריאות נמסר כי "נוכח ההתגברות וההחרפה באלימות המילולית, בהסתה ואף באיומים כלפי עובדי המשרד, יקוים דיון מיוחד לבחינת האפשרויות שבידי משרד הבריאות והחומר שהצטבר בנושא הזה אף הועבר ומועבר לטיפול המשטרה".

פרופ' אש הגיב: "במידה מסוימת כולנו, כולל השר, עוברים עתה את הדברים הללו. אני מחזק את ידיכם. אין לנו ברירה אלא להתמודד עם המתנגדים הללו. אסור להשאיר להם את הבמה. אתם עושים עבודה מעולה - יש לכם ערך רב בהצלחת מבצע החיסונים".

ד"ר לייטרסדורף ועו"ד חקו מסרו: "ניכרת התעצמות משמעותית בהכפשות האישיות מצד מתנגדי החיסונים ומשווקי תכשירים למניעה ולטיפול בתחלואת קורונה. ניכרת עליית מדרגה משמעותית בשבועות האחרונים, עם התרחבות מבצע החיסונים. ההסתה החלה עוד בתחילת התחלואה. משווקי תרופות ניצלו את המגיפה לעשיית רווחים. ערכנו תשעה שימועים לרופאים המתנגדים גם לחיסוני השגרה. פעילותם מוכרת עוד מלפני התפרצות תחלואה הקורונה".

לתלונה שהועברה למנכ"ל המשרד צורף פוסט לדוגמה שבו נכתב על אחד מחברי הוועדה: "הוא היה צריך מזמן להירקב בכלא". כמו כן נודע כי רופא בכיר, שהוזהר בעבר על ידי משרד הבריאות לאחר שהשמיע נאצות על בכירי המשרד, שותף לכנסי הסברה בזום שעניינם "הסכנה שבחיסון לילדים ולאמהות".

נושאים קשורים:  מתנגדי חיסונים,  פייק ניוז,  אלימות,  הסתה,  פרופ' נחמן אש,  ד"ר איריס לייטרסדורף,  עו"ד אייל חקו.,  19-COVID,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
01.09.2021, 19:23

כרופא וכאבא אני יותר מפחד מהפאשיזם הרפואי והטרלול שמשתולל פה בגלל מגיפה די \"דרדל\'ה\".

אנונימי/ת
02.09.2021, 12:35

חיפשתי במילון רפואי דרדלה ומשום מה לא הצלחתי למצוא
כרופא-אנא הגדר את המונח הרפואי הזה שקישרת למגיפה...

אנונימי/ת
03.09.2021, 10:25

כרופא וכאבא אני יותר חושש מהכפירה במדע ותופעת הfake news שחותרות תחת כל ניסיון לתת בריאות טובה לציבור

03.09.2021, 14:44

ולכן אתה בוחר להגיב באופן אנונימי…

אנונימי/ת
01.09.2021, 19:25

אז איך מכל הגיבוב חסר הביסוס הזה, בסוף השב\"כ מצא לנכון דווקא להצמיד שמירה לשרת החינוך המעלה שאלות ולא לאף פקיד במשרד הבריאות?

אנונימי/ת
01.09.2021, 20:12

הם מרגישים שהאדמה בוערת תחת רגליהם ומנסים לדכא את הזכות לחופש הדיבור בתואנה של הסתה.

אנונימי/ת
01.09.2021, 21:05

ככל שנתעסק פחות עם המטורללים הללו , לוגמי מי כספית, לועסי שורשים עבשים וטוחני ציפורניים כן ייטב. רדיפתם מעניקה להם ולצאן מרעיתם במה ומעמד של קדושים מעונים, חבל.

אנונימי/ת
01.09.2021, 21:58

מדאיג מאוד מה שקורה בארץ עם השתקה של כח מה שלא תואם לאג\'נדה של ישראפייזר.
המחקר של מכבי על השפעות החיסון השלישי לא פורבם בארץ.
נשנח שתפרסמו אותו כאן

אנונימי/ת
05.09.2021, 23:11

נתחיל מזה ש Doctors only נותנים במה לרופאים המטורללים האלה סרבני חיסונים. כל ה״דעות״ שמופיעות כאן נגד החיסונים.