חדשות

פרופ' אש: אפעל לקדם את הרפואה בפריפריה

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש ביקר בסוף השבוע שעבר במרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה

פרופ' נחמן אש. צילום: דוברות "פדה-פוריה"

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש שביקר בסוף השבוע שעבר במרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה הבטיח להנהלתו: "אפעל  לקדם את הרפואה בפריפריה במהלך כהונתי כמנכ"ל. אנחנו מודעים לפערים שעדיין קיימים בהשוואה למרכזים הרפואיים במרכז הארץ".

פרופ' אש נפגש גם עם צוות מחלקות הקורונה. מנהל בית החולים ד"ר ארז און, סקר באזני המנכ"ל את המאמץ שנעשה כדי לצמצם פערים ולפתוח במקום שירותים רפואיים החסרים לתושבי האזור.

"חשוב לי", אמר ד"ר און, להצביע על הפערים העמוקים שבין הצפון לבין המרכז. אי השוויון הזה הוא בנפשנו. אנחנו חשים בו כאן יום יום. האוכלוסייה שבה אנחנו מטפלים חולה יותר, התמותה פה גבוהה יותר... בין השירותים החסרים במיוחד: מכון לרפואה גרעינית. אנחנו בית החולים היחיד שמתנהל ללא מכון זה". עם זאת בחודש הבא צפוי להיפתח כאן מכון לצנתורי מוח.

בפדה-פורייה ניכרת העלייה במספר חולי הקורונה בימים האחרונים. "אין ספק שאנחנו מתמודדים עכשיו וכאן עם שיא הגל הרביעי. המשמעות היא עומס גבוה על מחלקות הקורונה. יש תפוסה מאד גבוהה במחלקה פנימית א', כתוצאה מסגירת פנימית ב' המשמשת כמחלקת קורונה".

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' נחמן אש,  ד"ר ארז און,  בריאות בפריפריה,  המרכז הרפואי "ברוך פדה" בפוריה
תגובות
אנונימי/ת
30.08.2021, 18:46

מוקדם שיחקו עוד כמה שנים טובים

אנונימי/ת
30.08.2021, 19:05

\"אפעל לקדם את הרפואה בפריפריה במהלך כהונתי כמנכ\"ל\". רפואה בפריפריה זה לא רק בתי חולים אלה רפואת הקהילה עם דגש לרפואה היועצת. יש מקצועות עם תור ארוך ביותר... למשל בתחום האלרגיה ...חוסר התאמה בין ההיצע לביקוש על חשבון המטופלים