מחקרים-Covid-19

קשרים חברתיים בזמן מגיפת הקורונה

במחקר זה נמצא כי קיים קשר בין מעמד חברתי נמוך יותר לתחושת בדידות בעת מגיפת הקורונה

קשרים חברתיים הינם חיוניים לבריאות ולשלומות בכל גיל ובמיוחד הם חשובים לקידום הבריאות בשלבי חיים מאוחרים. שמירה על קשרי חברה הפכה למשימה מורכבת בזמן מגיפת COVID-19 כאשר ניתנו הוראות לסגרים ועוצרים ביתיים, וריחוק חברתי הפך הכרחי. מחקר זה בחן את הקשרים החברתיים בקרב מבוטחי Medicare בזמן שיאי התחלואה במגיפת COVID-19 ואת מידת ההשפעה שהייתה למאפיינים שונים (גישה לטכנולוגיה, הכנסה, מוצא אתני) עליהם.

החוקרים אספו נתונים מתוך מאגר מבוטחי Medicare באמצעותם העריכו קשרים חברתיים אצל המטופלים במהלך אביב וסתיו 2020.  באמצעות מודליםי סטטיסטיים החוקרים העריכו את הקשר בין תחושת חיבור חברתי למוצא אתני, סטטוס מגורים אורבני, הכנסה, זמינות טכנולוגיות ביתיות, גישה לאינטרנט ומצבים כרוניים.

תוצאות המחקר הראו כי חיבור חברתי נמוך נמצא בקורלציה מובהקת למוצא אתני והכנסה. למשתתפים שחורים הייתה סבירות מוגברת בכמעט 30% להרגיש מנותקים חברתית בהשוואה לקבוצות אתניות אחרות. משתתפים עם מצבים כרוניים, במיוחד סרטן, היו בסיכון מוגבר לחוש ניתוק חברתי גם הם. גישה למכשירים טכנולוגיים ואינטרנט הפחיתה את הסיכון לתחושת ניתוק ב- 15% ו-20%, בהתאמה.

החוקרים סיכמו כי מגיפת הקורונה הובילה לירידה בחיבור החברתי של קבוצות פגיעות רבות, ובמיוחד שחורים, חולים כרוניים ואנשים שהיו עם גישה מוגבלת לאמצעים טכנולוגיים.

מקור: 

Molly Jacobs  et. al (2021) Primary Care & Community Health DOI: https://doi.org/10.1177/21501327211030135

נושאים קשורים:  מחקרים,  נגיף הקורונה,  קשרים חברתיים,  פערים חברתיים
תגובות
11.08.2021, 02:03

ראוי להביא זאת בחשבון:

https://fb.watch/7i1zb-jzLU/