חדשות

נתפסו כ-20 טון גז מסוכן המשמש כתחליף לסם בקרב בני נוער

תושב קריית אתא נעצר בחשד כי ייבא ארצה מכולה ובה בקבוקונים המכילים Nitrous oxide, חומר מסכן חיים שעלול לגרום לפגיעה בהכרה, לפגיעות נוירולוגיות ולהתמכרות

בקבוקון גז צחוק המכיל Nitrous oxide. צילום: משטרת ישראל

בחקירה משותפת למשטרה ולמשרד הבריאות, עוכב בסוף השבוע (ו') תושב קריית אתא בחשד כי ייבא ארצה מכולה ובה כ-20 טון בקבוקונים המכילים Nitrous oxideי(N2O ("גז קצפות", "גז צחוק")). המכולה על תכולתה נתפסה.

משרד הבריאות מסר כי השימוש ב-N2O מהווה גורם סיכון משמעותי, הנפוץ בקרב בני נוער ומשמש כתחליף סם במסיבות משום שהינו בעל השפעה הזייתית וגורם לאופוריה. משרד הבריאות מזהיר מפני שימוש לא חוקי בחומר זה. השימוש בו נקשר למגוון תופעות לוואי, חלקן מסכנות חיים וביניהן פגיעה בהכרה, פגיעות נוירולוגיות וסכנת התמכרות.

ראשיתה של החקירה בדיווחים שהתקבלו במדור נוער בחטיבת החקירות ובמחלק הנוער של היחידה המרכזית של מחוז חוף אודות שימוש מוגבר בקרב קטינים בגז המכונה "גז קצפות/ גז צחוק" הגורם לתחושת ריחוף וניתוק. במקביל התקבל לפני מספר חודשים דיווח על כוונה לייבא ארצה מכולה ובה בקבוקונים המכילים את הגז.

נוכח הסיכונים הכרוכים בשימוש בגז זה, הוקם צוות חקירה משותף ליחידה המרכזית של מחוז חוף במשטרה, משרד הבריאות ורשויות המס ואלה ניהלו בחודשים האחרונים חקירה סמויה במסגרתה נוהל מעקב אחרי תנועת המכולה ארצה עד שחרורה הסופי למזמין. עם הגעתה לנמל ביום חמישי, עוכבה המכולה על ידי בלשי הימ"ר ובחיפוש שערכו נתפסו כ-20 טונות של בקבוקונים המכילים על פי החשד חומר מסוג N2O.

עם המעבר לחקירה גלויה, עוכב ביום ו' לחקירה תושב קריית אתא בן 25  בחשד לעבירות על פקודת הרוקחות ועל חוק הגנה על בריאות הציבור (מזון). בתום חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים.

נושאים קשורים:  סמים,  ימ"ר,  משרד הבריאות,  מעצר,  חדשות,  גז צחוק
תגובות