מינויים

פרופ' יובל מלמד מונה לתפקיד יו"ר האיגוד לפסיכיאטריה

פרופ' מלמד, מנהל המרכז לבריאות הנפש אברבנאל, מחליף את ד"ר צבי פישל, שסיים את תפקידו לאחר קדנציה של שלוש שנים

פרופ' יובל מלמד, יו"ר האיגוד לפסיכיאטריה. "יש להכיר במקצוע הפסיכיאטריה כמקצוע במצוקה"

חילופי הנהגה באיגוד הפסיכיאטריה בהסתדרות הרפואית: פרופ' יובל מלמד, מנהל המרכז לבריאות הנפש אברבנאל, נכנס לתפקיד יו"ר האיגוד עם סיום כהונתו של ד"ר צבי פישל, מנהל המחלקה פעילה בבית החולים גהה.

פרופ' מלמד הוא בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב, בה הוא מכהן כיום כפרופ' חבר קליני. הוא מומחה בפסיכיאטריה, בעל תואר שני במינהל מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון. בעבר כיהן כסגן מנהל המרכז לבריאות הנפש לב השרון; כיו"ר החברה לפסיכיאטריה משפטית וכיו''ר פורום מנהלי בתי החולים הפסיכיאטרים.

פרופ' מלמד מסר עם מינויו: "שנת הקורונה עוררה אתגרים רבים במערך בריאות הנפש; בשם איגוד הפסיכיאטריה אנו מברכים את שר הבריאות החדש ח''כ ניצן הורוביץ על שבחר להתחיל בביקוריו במרכז לבריאות הנפש ועל כוונתו לשים את הטיפול באתגרים הללו בראש סדרי העדיפויות של משרד הבריאות.

"יש צורך בשיפור תנאי הטיפול במטופלי בריאות הנפש על ידי בניית מחלקות ושיפוצן, והקטנת התפוסה במחלקות בהתאם לסטנדרטים המקובלים בחו"ל. כמו כן, יש להגדיל את מספר תקני אנשי הטיפול במערכת, כולל עידוד קליטת אנשי מקצוע לתחום מאתגר זה על ידי הכרה במקצוע הפסיכיאטריה כמקצוע במצוקה".

אתגרים נוספים שציין פרופ' מלמד הם "צמצום הסטיגמה החברתית על ידי הגברת המודעות, ושילוב בריאות הנפש ברפואה הכללית, איחוד קמפוסים, שיתופי פעולה, פעולה באשכולות ועוד".

לדבריו, "הכל מתחיל בקהילה ומצריך הגברת אפשרויות הטיפול: נגישות וזמינות, קיצור זמני המתנה, הקמת צוותי התערבות בזמן משבר, צוותי ביקורי בית, צוותי חירום, טיפול יום, בתים מאזנים וכלה במסגרות שיקומיות. מסגרות אלו, כגון מגורים אקולוגיים, יוכלו לקלוט מאושפזים רבים  מהמחלקות הפעילות כיום ויורידו את העומס הקשה בבתי החולים ויצמצמו את התפוסה במחלקות".

נושאים קשורים:  פרופ' יובל מלמד,  מינוי,  ד"ר צבי פישל,  האיגוד לפסיכיאטריה,  חדשות
תגובות