מינויים

ד"ר הדר מרחב מונה למרכז תחום השתלות כליה ב"סורוקה"

עם הצטרפותו של ד"ר מרחב, מומחה בהשתלות וניתוחי כבד ודרכי מרה, תורחב תכנית השתלות הכליה במרכז הרפואי בבאר שבע

ד"ר הדר מרחב, מרכז תחום השתלות כליה ב"סורוקה". צילום: דוברות בית החולים

ד"ר הדר מרחב מונה לאחרונה למרכז תחום השתלות כליה במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע. ד"ר מרחב, בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית, התמחה בכירורגיה כללית בבית החולים קפלן ועבר השתלמות בהשתלות וניתוחי כבד ודרכי מרה במרכז ההשתלות באוניברסיטת פיטסבורג ב-1989. בשנת 1992 היה שותף להקמתו של מרכז השתלות הכבד הראשון במדינת אוקלהומה בארה"ב.

בשנת 1995 הקים מרחב את היחידה לניתוחי והשתלות כבד במרכז הרפואי תל אביב-איכילוב. בשנים 2003-2009 שימש כפרופסור חבר באוניברסיטת טקסס וכמשנה למנהל היחידה להשתלות כבד ובשנים 2009-2020 ניהל את יחידת ההשתלות ב"הדסה".

לד"ר מרחב ניסיון מקצועי רב בניהול תכניות השתלות איברים, ועם הצטרפותו ל"סורוקה, מתבצעת הרחבה של תכנית השתלות הכליה. עם מינויו לתפקיד אמר: "החזון שלי הוא להעניק לתושבי הנגב והסביבה שירות איכותי ולאפשר למטופלים לקבל את השירות קרוב לביתם. בכוונתנו להגדיל באופן משמעותי את מספר ההשתלות המבוצעות ב'סורוקה', ובד בבד להמשיך ולקדם את צוות המערך ואת השירותים הניתנים למושתלים ולתורמי הכליה בבית החולים". 

לדבריו, "מערך השתלות הכליה ב'סורוקה' מבצע השתלות מן המת ומן החי. באזור הדרום מטופלים יותר מ-500 חולי דיאליזה ובהם 50–80 ממתינים להשתלת כליה. בשנים האחרונות קיימת  עלייה משמעותית בתרומות מן החי המאפשרות למטופלים הסובלים שנים מאי ספיקה כלייתית לקבל מזור לבעייתם. מספר החולים המועמדים להשתלה גדול ממספר תרומות הכליה מן המת, ומטופלים רבים נאלצים להמתין שנים רבות עד לקבלת תרומה.

"השתלת כליה מן החי מאפשרת לחולים הזקוקים להשתלה לקבל כליה תוך זמן קצר, כשבמקביל איכות החיים של התורמים אינה נפגעת והם יכולים לתפקד היטב עם כליה אחת בלבד. זאת כמובן רק לאחר שהתורם עובר סדרת בדיקות מקדימות ונמצא מתאים. בהזדמנות זאת, אני קורא לכם להצטרף ולחתום על כרטיס אדי, בבחינת המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו".

מהמרכז הרפואי סורוקה נמסר כי ימשיך להעמיק את העבודה המשותפת עם "עמותת מתנת חיים" בהובלתה של הרבנית רחל הבר, להעלאת המודעות לחשיבות התרומות מן החי.

נושאים קשורים:  השתלות כליה,  ד"ר הדר מרחב,  בית החולים סורוקה,  מינוי,  חדשות
תגובות