מינויים

מונה מנהל חדש לאגף המחקר בבית החולים רמב"ם

החוקר והרופא פרופ' ליאור גפשטיין, מנהל המערך הקרדיולוגי ברמב"ם, מונה לתפקיד

פרופ' ליאור גפשטיין, מנהל המערך הקרדיולוגי וראש אגף המחקר בבית החולים רמב"ם. צילום: דוברות בית החולים

פרופ' ליאור גפשטיין, מנהל המערך הקרדיולוגי ברמב"ם, מונה לתפקיד ראש אגף המחקר בבית החולים רמב"ם בחיפה.

פרופ' גפשטיין סיים את לימודי הרפואה בפקולטה לרפואה של הטכניון. באותו מוסד הוא גם ערך את עבודת הדוקטורט (PhD) שלו שעסקה בפיתוח מערכת ייחודית למיפוי חשמלי של הלב. מערכת זו משמשת כיום כשיטה המובילה לטיפול בהפרעות בקצב הלב באמצעות צריבה חשמלית.

פרופ' גפשטיין השלים את ההתמחות בפנימית ובקרדיולוגיה ברמב״ם ולאחר מכן יצא להשתלמות בת שנתיים באלקטרופיזיולוגיה בבית החולים UCSF שבסן פרנסיסקו.

הוא השתלב כחבר סגל בפקולטה לרפואה בטכניון עם תום התמחותו וכבר מתחילת הדרך התמקד בחקר תאי לב עובריים ובמיונם לתאי לב. כיום, הוא פרופ' מן המניין בפקולטה לרפואה בטכניון, עומד בראש המעבדה למחקר אלקטרופיזיולוגי ושחזור תפקודי של הלב ע"ש משפחת סוניס בפקולטה לרפואה של הטכניון וכן משמש כקרדיולוג ביחידה לאלקטרופיזיולוגיה של הקריה הרפואית רמב"ם, לצד תפקידו כמנהל המערך הקרדיולוגי.

מחקריו של גפשטיין מתמקדים בתחומים של אלקטרופיזיולוגיה של הלב, חקר מחלות גנטיות של הלב ושימוש בטכנולוגיות של תאי גזע, הנדסת רקמות, והנדסה גנטית לשם פיתוח שיטות טיפול חדשניות במחלות לב. מעבדתו של פרופ' גפשטיין היתה מהחלוצות בתחום פיתוח שיטות התמיינות של תאי גזע ליצירת רקמת לב אנושית במעבדה. על תרומתו לקרדיולוגיה זכה פרופ' גפשטיין במספר פרסים יוקרתיים, ביניהם פרסים מטעם האגודה האמריקאית לקרדיולוגיה, האגודה הקרדיולוגית האירופאית, האיגוד הקרדיולוגי הישראלי ועוד.

נושאים קשורים:  פרופ' ליאור גפשטיין,  רמב"ם,  חדשות,  מינויים
תגובות