חדשות

מקרה חמור של אלימות בחדר המיון במרכז הרפואי לגליל

בני משפחה של מטופל התנפלו באגרופים על מאבטחים ועל עובדים נוספים | המאבטח: "הם הפילו אותי לרצפה, וגם כשנפלתי, המשיכו לבעוט בי וחטפתי אגרוף בפנים" | הוגשה תלונה במשטרה

בית החולים לגליל נהריה. צילום: רוני אלברט

מקרה חמור של אלימות בחדר המיון במרכז הרפואי לגליל בנהריה. בני משפחה של מטופל התנפלו במכות ובאגרופים על אחד המאבטחים ועל עובדים נוספים. המאבטח תיאר: "הם הפילו אותי לרצפה, וגם כשנפלתי, המשיכו לבעוט בי. כשניסיתי לקום, חטפתי אגרוף בפנים".

במרכז הרפואי לגליל מדווח הבוקר (ג') כי בסוף השבוע, בלילה שבין שבת וראשון, אירע מקרה חמור של אלימות כלפי מאבטחים. במהלך האירוע הותקפו מספר מאבטחים, שניים מהם נזקקו לקבלת טיפול רפואי. הוגשה תלונה למשטרה.

הכל החל כאשר אחד המבקרים התקרב לצוות סיעודי בחדר המיון, ותוך צעקות חוזרות ונשנות דרש שרופא יבדוק את קרוב משפחתו. עד מהרה התפרצו אל תוך חדר המיון כעשרה בני משפחה מוכי אמוק שהתנפלו על הצוותים בצורה משולחת רסן.

אחד המאבטחים שחזר את האירוע: "במהלך משמרת הלילה קיבלתי קריאת מצוקה מאזור המיון. כשהגעתי לשם ראיתי בני משפחה שמנסים לתקוף צוות מטפל, בעיקר אחים ואחיות. הדבר הראשון שעלה לי בראש היה להרגיע את האירוע ולהנמיך להבות.

"פתאום הגיע מאחוריי מישהו שחבט בראשי, עיקם את צווארי והפיל אותי לרצפה. גם כששכבתי על הרצפה, הוא לא עזב אותי ובעט בי, יחד עם בני משפחה נוספים. ניסיתי להתאפס על עצמי ונעמדתי על הרגליים, ואז קיבלתי אגרוף בפנים מאחד מבני המשפחה. בשלב זה החל לרדת לי דם מהשפה ומהאף.

"אני זוכר שהדבר שהיה לי הכי חשוב זה לסיים את האירוע, כלומר להוציא אותם מחוץ למיון כדי לאפשר המשך פעילות תקינה של המיון, מבלי שיהיו פגיעות נוספות בנפש. בסופו של דבר, הצלחנו בכך. האירוע נמשך בקושי דקה, אבל נראה לי כמו נצח".

המאבטח, שנזקק לטיפול רפואי הוסיף: "מאז המקרה אני לא מסוגל לתפקד ולא מצליח לישון, גם בגלל הכאבים הפיזיים וגם ברמה הנפשית. כל הזמן אני מריץ בראש את האירועים שהיו. למזלי, זה לא נגמר יותר גרוע".

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום: "מדובר באחד המקרים החמורים ביותר שאני זוכר מאז שנכנסתי לתפקידי. בני משפחתו של מטופל תקפו בצורה מכוערת וחסרת רסן את המאבטחים, שהצליחו להדוף אותם באומץ, בנחישות ובמסירות. אני מבקש להסיר את הכובע הן בפני המאבטחים והן בפני הצוות המטפל בחדר המיון, שניצב בפני סיטואציה קשה מנשוא וכמעט בלתי אפשרית.

"אנו נטפל באירוע זה באפס סובלנות, כפי שאנחנו עושים בכל מקרה אלימות המתרחש בין כותלי המרכז הרפואי. נעשה הכל כדי לאפשר למשטרה למצות את הדין עם הפורעים".

נושאים קשורים:  אלימות בבתי חולים,  אלימות כלפי צוות רפואי,  פרופ' מסעד ברהום,  חדשות,  המרכז הרפואי לגליל בנהריה
תגובות