חדשות

מכון חדש לדימות לילדים ע"ש ויליאם ואניטה ניומן נחנך ב"סורוקה"

תרומתה הנדיבה של משפחת ניומן אפשרה את הקמת מכון הדימות החדש במרכז סבן לרפואת ילדים, רכש מכשיר MRI מתקדם, חידוש חלל ההמתנה במלר"ד ילדים וחדרי סדציה וטריאז' חדשים

מכשיר ה-MRI החדש במרכז סבן לרפואת ילדים ב"סורוקה". צילום: דוברות בית החולים

מכון דימות חדש לילדים ע"ש ויליאם ואניטה ניומן, נחנך אתמול (ב') בטקס וירטואלי שהתקיים במקביל במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע ובארה"ב עם נציגי משפחת התורמים. תרומתה הנדיבה של משפחת נוימן, באמצעות הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA), אפשרה את הקמת מכון הדימות החדש במרכז סבן לרפואת ילדים ב"סורוקה", הכולל רכש של מכשיר MRI חדש ומתקדם, חידוש ועיצוב חלל ההמתנה במלר"ד ילדים, פתיחת חדר סדציה חדש וכן את הרחבת חדר בדיקת אחות (טריאז').

התרומה המשמעותית מאפשרת תנאים פיזיים ראויים למתן שירות וטיפול רפואי מיטבי לילדי האזור ולבני משפחותיהם.

בטקס השתתפו דברה ניומן ברנשטיין, בתם של אניטה וויליאם (ביל) ניומן ז"ל וחברי המשפחה, פרופ' אהוד דודסון, מנכ"ל ה"כללית", ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה, פרופ' אילן שלף, מנהל מערך הדימות ב"סורוקה", פרופ' דודי גרינברג, יו"ר החטיבה לרפואת ילדים, ד"ר מיכל מימון, מנהלת מלר"ד ילדים, ועמיתים מהפדרציה היהודית של ניו יורק.

דברה ניומן ברנשטיין מסרה: "יש לי הכבוד והזכות לייצג את הוריי באירוע מרגש זה של חניכת מכון חדש של דימות לילדים בחטיבת הילדים ב'סורוקה'. אני נרגשת לראות את חזונו החשוב של אבי לטובת ילדי הנגב שמתגשם היום. סורוקה הוא בית חולים איכותי וניחן בצוותים רפואיים מוכשרים ואני מקווה שהציוד והתרומה של מכון הדימות ושיפוץ מלר"ד ילדים תסייע להם בטיפול שהם מעניקים גם במקרים של הצלת חיי ילדים".

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה, הודה לתורמים וציין כי "הודות לתרומתם הנדיבה של ביל ואניטה ניומן ז"ל היקרים, ניתנה לצוות מרכז סבן לרפואת ילדים בסורוקה ובהם למלר"ד ילדים היכולת לספק את השירות והטיפול הרפואי המצוינים בתנאים ברמה בינלאומית במתחם ראוי וחדש להפליא".

נושאים קשורים:  מרכז סבן לרפואת ילדים,  סורוקה,  מכון דימות,  חדשות,  תרומה,  ויליאם ואניטה ניומן,  ד"ר שלומי קודש
תגובות