מינויים

מונתה מנהלת חדשה ליחידה לכירורגיה של השד ב"הדסה"

ד"ר טל הדר מונתה לתפקיד מנהלת היחידה לכירורגיה של השד ב"הדסה": "אני משתדלת לראות את המטופלת כאדם שלם שהיו לה חיים שלמים לפני האבחנה ויהיו לה חיים שלמים אחריה"

ד"ר טל הדר, מנהלת היחידה לכירורגיה של השד ב"הדסה". צילום: דוברות בית החולים

ד"ר טל הדר החלה את תפקידה כמנהלת היחידה לכירורגיה של השד בבית החולים הדסה בירושלים.

ד"ר הדר, בת 45, נשואה ואמא ל-3, מתגוררת במושב גבעת ישעיהו. היא החלה את לימודי הרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים בין השנים 1996-2003 ואת ההתמחות בכירורגיה כללית סיימה בבית החולים הדסה עין כרם בשנת 2011. ב-2011-2012 עברה תת ההתמחות בכירורגיה של השד ב-Washington hospital center בארה"ב.

"הבחירה שלי להתמקד בכירורגיית שד נבעה מהעובדה שהטיפול בסרטן השד הוא רב תחומי, יש משמעות גם לידע הרפואי שלך וגם לעבודת הצוות עם מקצועות אחרים ברפואה", מסבירה ד"ר הדר. ב-2012-2013 עבדה ב-Johns Hopkins University, שם עשתה פוסט דוקטורט בתחום אפיגנטיקה של סרטן.

מיד עם חזרתה לארץ הגיעה ל'שערי צדק", שם עבדה כרופאה בכירה ביחידה לכירורגיית שד ובמקביל בקופות החולים, עד למעבר ל"הדסה".

ד"ר הדר שותפה לפרסום מאמרים בעיתוני רפואיים מובילים בתחום של כירורגיה, גנטיקה ואפיגנטיקה של סרטן שד. לאחרונה פורסם בעיתון JAMA ONCOLOGY מאמר שיזמה עם צוות המכון לגנטיקה רפואית ב'שערי צדק' שמראה כי אבחון נשאות מוטציה הגנטית בגנים BRCA1 או BRCA2 טרם האבחנה של סרטן שד מקנה יתרון הישרדות בנשים נשאיות. "המשמעות היא", אומרת ד"ר הדר, "כי יש טעם בבדיקת אוכלוסיות לזיהוי מוטציות גנטיות, בדיקה שנכנסה לסל הבריאות בשנה החולפת".

ד"ר הדר היא חברת פאנל בגוף הבינלאומי Oncoplastic Breast Consortium שמתווה הנחיות ועורך מחקרים בנושא של אונקופלסטיקה בניתוחי סרטן שד, במטרה לקדם את התחום ולשפר את הבהירות והאחידות של הטיפול הניתוחי.

עם מינויה לתפקיד אמרה: "ראיתי הזדמנות להגיע למקום אשר קידום תחום כירורגיית השד לטובת נשות העיר וסביבתה עומד לנגד עיניו. האפשרות להיות חלק מצוות מצוין ונגיש לנשים ולרופאים בקהילה, אשר יחד נוכל להטמיע שיטות וטכנולוגיות חדישות בכירורגיה של סרטן שד, נראתה לי נהדרת וראויה .

"במהלך השנים למדתי שהטיפול בסרטן שד מבוסס על מקצועיות וחדשנות ובמידה רבה מאוד גם על ראיית האדם שמאחורי המחלה. אני משתדלת לראות את המטופלת כאדם שלם שהיו לה חיים שלמים לפני האבחנה ויהיו לה חיים שלמים אחריה.

"חשוב לי שהיחידה לכירורגיית שד ב'הדסה' תהיה בקשר הדוק ותיתן מענה זמין לרופאים בקהילה. הטיפול ביחידה יהיה כוללני ועל ידי צוות רב תחומי שעובד בתיאום ומעניק טיפול מדויק לכל אישה בהתאם למאפיינים הספציפיים שלה ושל מחלתה".

נושאים קשורים:  ד"ר טל הדר,  כירורגיה של השד,  בית החולים הדסה,  אונקופלסטיקה,  חדשות,  מינוי
תגובות