COVID-19 בישראל

שר הבריאות השיק את התו הירוק: "מי שיזייף יכול לסיים גם בכלא"

מתחסנים ומחלימים יוכלו החל מיום ראשון ללכת לחדרי הכושר, להופעות, לבתי מלון ולבתי כנסת שיירשמו כמשתמשים בתו | השר אדלשטיין: "אם נמשיך בקצב התחסנות גבוה וההנחיות יישמרו - לא נצטרך סגר רביעי"

שר הבריאות יולי אדלשטיין בהשקת התו הירוק. צילום: דוברות משרד הבריאות

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין, מנכ"ל המשרד פרופ' חזי לוי ובכירי משרד הבריאות הציגו היום (ה') את התו הירוק שיחל לפעול מיום ראשון הקרוב. במסיבת העיתונאים הוצגו גם דרכי הנפקת תו המתחסן, תוך שימת דגש על אבטחת התו באמצעות QR. מתחסנים ומחלימים יוכלו החל מיום ראשון ללכת לחדרי הכושר, להופעות, לבתי מלון ולבתי כנסת שיירשמו כמשתמשים בתו הירוק. ביום ראשון משרד הבריאות גם ייצא בקמפיין התו הירוק.

"היום אנחנו מציגים בשורה ענקית למתחסנים - כך ייראה השלב הראשון שלכם בחזרה לחיים הכמעט נורמליים", אמר השר אדלשטיין. מתחסנים ומחלימים יוכלו החל מיום ראשון ללכת לחדרי הכושר, להופעות, לבתי מלון ולבתי כנסת שיירשמו כמשתמשים בתו הירוק. בקרוב יהיו מקומות עבודה שכדי לעבוד בהם העובדים יצטרכו או להיות מחוסנים או לעבור בדיקת קורונה כל 48 שעות".

אדלשטיין הבהיר כי אין ולא תהיה חובת חיסון במדינת ישראל: "מי שבוחר לא להתחסן זכותו. לא יהיו גם סנקציות אישיות נגד מישהו שלא יתחסן. צריך להבין שזו זכות גדולה שניתנה לכולנו להתחסן, דבר שמדינות רבות בעולם לא הגיעו אליו. חובתנו לדאוג לבריאותם של כלל אזרחי ישראל, ועל כך לא נתפשר". עוד אמר כי "לצערי, רבים מהמחוסנים החליטו שאין צורך במסיכה. אני מבקש שוב - הקפידו על מסיכות גם אם התחסנתם. אין דרך אחרת לשמור על הבריאות.

בשבועיים הקרובים יהיה התו הירוק בהרצה. לתקופת המעבר שוקלים במשרד הבריאות לאפשר גם שימוש בתעודת מתחסן. על תופעת זיופי תעודת מתחן אמר אדלשטיין: "אני רוצה לומר לכל מי שעוסק בזיופים - תדעו שאנחנו על האפשרות הזאת. מי שחושב שזה משחק ילדים וידפיס תעודת מתחסן למרות שלא התחסן, בסופו של דבר ייתפס והבילוי הזה יכול גם להסתיים בכלא. יש סדרה ארוכה של סעיפים בחוק שמאפשרים להשתמש בתעודה מזויפת. כדאי מאוד להיזהר".

לגבי האפשרות לסגר נוסף בישראל, אמר: "זה תלוי בכולנו. אם נמשיך בקצב התחסנות גבוה ונשמור על ההנחיות - לא נצטרך סגר רביעי".

פרופ' חזי לוי, מנכ"ל משרד הבריאות, הוסיף: "אנו קוראים לציבור להתחסן כדי לצאת מהמקום שבו אנו נמצאים ולחדש פעילות וחזרה לשגרה. במקום בו אנשים מתחסנים, הם יוכלו עם התו הירוק ללכת לחדרי כושר, למסעדות ובעתיד לקיים פעילויות בינלאומיות. צריך לזכור כי התמריץ העיקרי להתחסן הוא הבריאות של כולנו. לא ידוע עד כמה מחוסן מדביק. ידוע שמדביק פחות - אבל אנו חיים עם בני משפחה שלא יכולים להתחסן ואנו רוצים לשמור על בריאות ילדינו".

על נושא הזיופים של תעודות מתחסן והתו הירוק, אמר: "היום קיימנו פגישה עם בכירים במשטרה על האכיפה וענישה בלתי מתפשרת נגד נותני תו ירוק מזויף והמשתמשים בזיופים".

נושאים קשורים:  שר הבריאות יולי אדלשטיין,  התו הירוק,  תעודת מתחסן,  חדשות,  19-COVID,  זיופים,  חיסון לקורונה
תגובות
אנונימי/ת
19.02.2021, 09:08

כל הממסד הרפואי למשרד הבריאות לוקים שכרון כח, פאשיזם רפואי זה כאן. ההיסטוריה תשפוט אותם. וההםחדה וההשתקה בקהילה הרפואית פשוט מפחידה...ממתי בקהילה מדעית משתיקים דיון? אנחנו מדרדרים את הציביליזציה והמדע מאות שנים אחורה.

אנונימי/ת
19.02.2021, 09:10

משרד הבריאות, העומד בראשו, וראש הממשלה הפכו את ישראל לסין הקומוניסטית! מפחיד!

אנונימי/ת
19.02.2021, 12:47

בינתייםפ החיסונים מצילים חיים !.
כמה אופייני לכת רל\"ב - רק לא ביבי להשוות את ישראל לסין. ישראל מדכאת מיעוטים כמו את המיעוט האוגורי בסין, מחנות ריכוז וחינוך מחדש. הוצאה להורג לצורך השתלת אברים. ממש סין הקומוניסטית. כל מילה שניה אצל הכותבים הרלב\"ים: מחדל, כשלון דיקטטורה כאשר הכותבים נוהגים בשיטה
בולשביקית ידועה - תלך על הראש באופן אישי, תכפיש תמציא מאפייני אופי
גרועים ואולי תצליח לשנות. היהודי סול אולינסקי, אנרכיסט מדופלם, כתב על השיטה ספר, הנחיות לאנרכיסט. עצוב שיש במה למחרחרי מדון, פילוג ושנאת חינם.