חדשות

שר הבריאות הבטיח עוד 24 מאבטחים למחלקות בריאות הנפש

השר אדלשטיין הנחה לתגבר את אנשי האבטחה במחלקות הפסיכיאטריות הקשות באופן מיידי | יו"ר איגוד הפסיכיאטריה: "ההקצאה הזאת היא בגדר כיבוי שריפה"

זגוגיות מנופצות בעקבות התפרצות מאושפז במרכז לבריאות הנפש לב השרון. צילום ארכיון: הסתדרות האחיות

לאור ריבוי מקרי האלימות במערך הפסיכיאטרי, הודיע שר הבריאות יולי אדלשטיין כי "הנחה את גורמי המקצוע במשרד לתגבר את אנשי האבטחה במחלקות הקשות באופן מיידי". דובר השר מסר כי עוד 24 מאבטחים יוצבו במחלקות בריאות הנפש בבתי החולים.

כפי שדווח בדוקטורס אונלי, רק בשבוע שעבר אירעה תקיפה אלימה של ארבעה אנשי צוות בבית החולים לבריאות הנפש שער מנשה בפרדס חנה על ידי חולה במחלקה המשפטית. הארבעה נזקקו לטיפול רפואי.

עתה, על פי הודעת משרד הבריאות, תתוגבר האבטחה ב"שער מנשה" בעשרה מאבטחים. עד כה עבדו רק שני מאבטחים בבית החולים שבו ארבע מחלקות לביטחון מרבי ובהן מטופלים אנשים עם צווי אשפוז וצווי הסתכלות. לצורך תגבור האבטחה יוקצה סכום של כשלושה מיליון שקל בשנה. כמו כן יוקצו מאבטחים ל-14 חדרי מיון פסיכיאטריים בעלות של כ-3.7 מיליון שקל, כך שכל מיון יתוגבר במאבטח אחד נוסף.

השר אדלשטיין אמר: "הצוותים הרפואיים עושים עבודה מצוינת ודואגים לשלומם ולבטחונם של המטופלים. אני תקווה שתוספת האבטחה המשמעותית תיצור תחושת ביטחון גדולה יותר בקרב אנשי המקצוע במערך בריאות הנפש ובכך יתאפשר טיפול טוב יותר במטופלים. עם זאת, אין בכוונתי להסתפק בפתרון נקודתי זה בנושא האבטחה אלא להרחיב את תקציבי בריאות הנפש הן לטיפול בכלל בעיות מערכת בריאות הנפש והן להשלמת נושא האבטחה וביטחון הצוותים".

איגוד הפסיכיאטריה בירך על הודעת השר. יו"ר האיגוד, ד"ר צבי פישל, אמר כי יש צורך בהגנה רחבה יותר. "ההקצאה הזאת היא בגדר כיבוי שריפה. המציאות דורשת הצבת מאבטח בכל אחת מהמשמרות. האלימות לצערנו קיימת בכל המשמרות ובכל המחלקות ברחבי הארץ. אין אפשרות לצפותה. בשבוע אחרון אירע מקרה תקיפה קשה בבית החולים הפסיכיאטרי איתנים בירושלים".

נושאים קשורים:  מאבטחים,  מחלקות פסיכיאטריות,  ד"ר צבי פישל,  אלימות כלפי צוות רפואי,  חדשות,  שר הבריאות יולי אדלשטיין
תגובות
אנונימי/ת
18.01.2021, 22:57

אז הבטיח