מינויים

מונה מנהל חדש ליחידה לכירורגיית חזה במרכז הרפואי לגליל

ד"ר משה לפידות, מומחה בכירורגיה זעיר פולשנית של הריאות, מערכת העיכול העליונה, גידולי ושט ומזותליומה, נבחר במכרז לתפקיד

ד"ר משה לפידות, מנהל היחידה לכירורגיית חזה במרכז הרפואי לגליל. צילום: דוברות בית החולים

ד"ר משה לפידות נבחר במכרז לתפקיד מנהל היחידה לכירורגיית חזה במרכז הרפואי לגליל בנהריה.

ד"ר לפידות, נשוי ואב לארבעה, השלים את ההתמחות בכירורגיית חזה בקריה הרפואית רמב"ם. לאחר מכן ערך במשך שנתיים השתלמות עמיתים קלינית בבית החולים Brigham And Women's Hospitalי(BWH) שבבוסטון, המסונף ל-Harvard Medical School. השתלמות העמיתים בוצעה בכירורגיה זעיר פולשנית של הריאות, מערכת העיכול העליונה, גידולי ושט, מזותליומה (גידול סרטני במעטפת הריאה) והשתלת ריאות.

בהמשך ערך ד"ר לפידות השתלמות עמיתים מחקרית המשותפת ל-BWH ו-Dana Farber Cancer Institute, בתחום חקר בסיסי וקליני של מחלת המזותליומה. בשנים האחרונות עבד כרופא בכיר במחלקה לכירורגיית חזה ב-BWH, הנחשבת למובילה בתחומה בצפון אמריקה.

ד"ר לפידות אמר עם מינויו לתפקיד: "אני שואף להעניק שירות אנושי מקצועי וזמין למגוון רחב של מחלות הקשורות בחזה. באמצעות ארגז הכלים הרחב שרכשתי במהלך הכשרתי ותוך שימוש בטכנולוגיות חדשניות המשמשות לכירורגיה זעיר פולשנית".

לדבריו, היחידה בראשותו תטפל בגידולי ריאות, גידולי ושט, מזותליומה, ניתוחי הרניה (בקע) סרעפתית ותיקון פגמים מולדים בבית החזה. כמו כן הוסיף ד"ר לפידות, כי הוא משוכנע ששימור שיתוף הפעולה הקליני והמחקרי עם המרכזים הרפואיים בבוסטון, יסייע בהתפתחות היחידה.
מנהל המרכז הרפואי לגליל, פרופ' מסעד ברהום, בירך את ד"ר לפידות עם כניסתו לתפקיד, איחל לו הצלחה והדגיש כי מדובר בחיזוק משמעותי ביותר למרכז הרפואי בתחום הכירורגי.

נושאים קשורים:  מינוי,  חדשות,  ד"ר משה לפידות,  כירורגיית חזה,  מזותליומה,  בית החולים לגליל נהריה,  ד"ר מסעד ברהום
תגובות
אנונימי/ת
18.01.2021, 20:24

זכו ברופא מעולה ובאדם נעים הליכות וצנוע.

18.01.2021, 20:42

בהצלחה.מינוי ראוי שאין כמותו

19.01.2021, 10:23

ברכות. המינוי הוא מכפיל כוח בטיפול וכירורגיה של מזותליומה בישראל.

ברכותי, אדם נעים ורופא מקצוען בהצלחה