חדשות

מנכ"ל אסותא-אשדוד לראשי המפלגות: התחייבו לשיקום מערכת הבריאות

ד"ר ארז ברנבוים מבקש להציב את שיקום מערכת הבריאות במקום גבוה ביעדי המפלגות המתמודדות לבחירות הקרובות ולהתחייב לעסוק בזאת לאחר הבחירות וכינון הממשלה

ד"ר ארז ברנבוים, מנהל בית החולים אסותא-אשדוד

ככל שמתקרב מועד הבחירות לכנסת ה-24 גוברים הקולות בקרב בכירי הקהילה הרפואית הציבורית הדורשים שכל המפלגות המתמודדות על קולות הבוחרים יעמידו בראש סדר העדיפויות את שיקומה של מערכת הבריאות ויתחייבו לעסוק בכך לאחר הבחירות וכינון הממשלה הבאה.

בסוף השבוע פנה בעניין זה מנכ"ל בית החולים הציבורי אסותא-אשדוד, ד"ר ארז ברנבוים, במכתב שהופנה אישית לכל אחד מראשי המפלגות והרשימות שידוע עתה כי בדעתם להתמודד בבחירות: "אני פונה אליך בבקשה להעמיד את קידום מערכת הבריאות כאחד הנושאים המרכזיים בסדר היום של מפלגתך במערכת הבחירות הקרבה", כתב ד"ר ברנבוים.

"על סדר יומה של מדינת ישראל כיום נושאים הרי גורל שאין להמעיט בחשיבותם: המאבק במגיפת הקורונה, המשבר הכלכלי שבא בעקבותיה, השסע החברתי וכמובן, המצב המדיני-בטחוני. עם זאת, בצד כל אלה, יש צורך דחוף לשקם ולקדם את מערכת הבריאות הציבורית במדינת ישראל על כל זרועותיה – בראש ובראשונה, בפריפריה.

"במאבק בקורונה השכילה מערכת הבריאות להתגייס כדי להעניק את כל השירותים הנדרשים, ובכלל זה התאמת מערכות האשפוז לקליטת החולים ומתן החיסונים לאוכלוסיה כולה. אולם, בצד ההערכה הרבה למערכת ולצוותי הבריאות, אי אפשר להתעלם מחולשותיה של המערכת: מחסור חמור ברופאים, מחסור בתקני התמחות לרופאים הצעירים, שעות עבודה רבות ובלתי סבירות, מחסור במיטות אשפוז ומחסור במחלקות וברופאים מומחים בפריפריה.

"לצורך הטיפול בחולי הקורונה נאלצו בתי החולים להסב מחלקות אשפוז רגילות למחלקות קורונה ייעודיות – דבר שפגע בטיפול הניתן לחולים הרגילים ומנע לעתים את מתן הטיפול הרפואי הנדרש להם.

"אני פונה אליך אפוא בבקשה להציב את הנושא הזה – שיקום מערכת הבריאות – במקום גבוה ביעדים של מפלגתך ולהתחייב לעסוק בו לאחר הבחירות ולאחר כינון הממשלה. כמו ראשי מערכת הבריאות, גם אני מאמין כי אנחנו עושים את הצעדים הנדרשים למאבק יעיל במגיפה וכי התחלואה אכן תפחת בהדרגה. עם זאת, גם כאשר יסתיים, כמקווה, הקרב בקורונה, המאבק לייצוב מערכת הבריאות ימשיך".

נושאים קשורים:  ד"ר ארז ברנבוים,  בחירות,  מפלגות,  מערכת הבריאות,  חדשות
תגובות