חדשות

משפחתו של ד"ר הרלב קוראת לחקור אפשרות שנרצח על רקע לאומני

חוקרי המשטרה מעריכים כי הרופא הבכיר מבית החולים ברזילי התאבד | במשפחתו של הרלב "דוחים את השמועות המופרכות אודות נסיבות מותו - אנו משוכנעים מהרגע הראשון שהוא נרצח"

ד"ר אבי הרלב ז"ל. צילום: דוד אביעוז/ דוברות "ברזילי"

משפחתו של ד"ר אבי הרלב ז"ל, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים ברזילי באשקלון, שנמצא בשבוע שעבר ירוי ומת במכוניתו ביער להב, דורשת לחקור אפשרות שהוא נרצח על רקע לאומני. חקירת המשטרה עד כה לא העלתה נוכחות של אדם נוסף בזירה וגם לא נמצאו על הגופה סימני חבלה או מאבק או כל ראיה אחרת לעבירה פלילית, ולכן ההערכה של חוקרי המשטרה היא שד"ר הרלב התאבד בירייה.

על פי דיווח בערוץ 12 בני משפחתו של הרופא "משוכנעים שנרצח ולא היתה סיבה שישים קץ לחייו". משפחתו מסרה: "אנו דוחים את השמועות המופרכות אודות נסיבות מותו של אבי הרלב שנפוצו מאז מותו. אנו משוכנעים מהרגע הראשון שהוא נרצח. עתידו היה לפניו בכל המישורים. הוא היה אדם פעיל מאוד, חיוני ואופטימי, איש משפחה אהוב, רופא מצטיין באמצע הקריירה המקצועית".

כמה שעות לפני שמת נפגש ד"ר הרלב עם מח"ט יחידת המילואים שלו. משפחת הרלב קראה למשטרה "לבחון באופן יסודי את כל כיווני החקירה, כולל אפשרות לאירוע לאומני. נדרשת בדיקה מקיפה וממצה. אנחנו מצפים ממשטרת ישראל וגורמי הביטחון להמשיך ולמצות את החקירה עד תום ולמצוא את המפגעים".

המשטרה מסרה כי "הממצאים בשטח מצביעים על כך שד"ר הרלב מת מירייה בראשו. מהחקירה עלה כי לאחר שעצר את מכוניתו, בשובו מהפגישה עם המח"ט בעודו לבוש במדי צה"ל - יצא מהרכב, ירה באקדחו כמה כדורים אל הקרקע, כנראה כניסוי כדי לוודא שהאקדח עובד - ואז ירה בעצמו".

נושאים קשורים:  ד"ר אבי הרלב,  משטרת ישראל,  בית החולים "ברזילי",  התאבדות,  חדשות,  רצח
תגובות
אנונימי/ת
17.01.2021, 13:18

ליבי עם המשפחה...נשמע כמו חוסר היכולת שלה להתמודד עם הבשורה (ואולי גם תחושת האשמה עצמית לא מוצדקת).

אם חוקרי המשטרה הגיעו למסקנה הזו, כנראה שזה על סמך ממצאים פורנזים. סביר להניח שנעשתה בדיקה בליסטית שהראתה שהקליע שפגע בראשו נורה מאקדחו, ושעל ידו נמצאו סימני ירי משניים.

אנונימי/ת
23.01.2021, 18:08

מי שמכיר את החומר האנושי המשרת במשטרת ישראל, ובמיוחד במחוזות האמורים - לא יופתע אם היתה כאן סגירה מהירה מדי של תיק חקירה.
הממצאים אומרים דרשני ואני דווקא מבין לחלוטין את המשפחה המסרבת לקבל את הקביעה.