חדשות

תוצאות מעודדות לתרופה ביולוגית לטיפול בכשל לאחר השתלת מח עצם

"פלוריסטם" הישראלית הציגה נתונים חיוביים משלב 1 בניסוי הקליני בתרופה המבוססת על תאי שליה לטיפול בכשל שלאחר השתלת מח עצם

השתלת מח עצם. אילוסטרציה

חברת פלוריסטם (Pluristem) מחיפה, המפתחת פלטפורמה מתקדמת לתרופות ביולוגיות, הציגה אתמול (ד') נתונים ראשונים משלב 1 של הניסוי הקליני בתרופה הביולוגית שלה PLX-R18 המבוססת על תאי שליה. היא נועדה לטפל בכשל שלאחר השתלת מח עצם (HCT) ולהשגת החלמה המטופויטית חלקית לאחר HCT. ה-FDA הגדיר את התרופה הביולוגית כ"תרופה יתומה".

כשל השתלה זה הוא מצב מסכן חיים למטופלים שאינם מגיבים לטיפולים הסטנדרטיים ולכן פגיעים במיוחד לזיהומים ולדימומים. בשלב זה של הניסוי נטלו חלק 19 חולים. לא כולם סיימו תקופת מעקב של שנה.

בדיווח על תוצאות שלב זה בניסוי נמסר: הטיפול באמצעות תאי ה- PLX-R18 נמצא בטוח לשימוש. שיפור כללי נצפה ברוב החולים הנבדקים. הנבדקים שקיבלו מינונים גבוהים הראו שיפורים משמעותיים מבחינה קלינית ברמת ההמוגלובין, במדד תאי דם לבנים ובספירת טסיות דם.

יקי ינאי, מנכ"ל ונשיא "פלוריסטם", מסר: "נתונים הראשונים של הניסוי בטיפול באמצעות PLX-R18 בבני אדם תומכים בהערכות כי פלטפורמת זו יכולה להניב טיפולים משקמים מרובים. התוצאות הללו מצטרפות לנתונים לגבי ארבע  אינדיקציות ובכללן לטרשת בעורקים חמורה בגפיים (CLI), התחדשות שרירים בעקבות שבר בירך, תסמונת מצוקה נשימתית חריפה (ARDS) בחולי COVID-19 ו-HCT".

הנתונים יוצגו ב-5 בדצמבר בכנס השנתי של ASH, אירוע ההמטולוגיה השנתי הגדול בעולם. באירוע ישתתפו בתקשורת זום יותר מ-18 אלף רופאים וחוקרים מיותר מ-100 מדינות.

נושאים קשורים:  חברת פלוריסטם,  תאי שליה,  המטולוגיה,  השתלת מח עצם,  תרופה ביולוגית
תגובות