קורונה בישראל

פרופ' רוני גמזו: "הגל השני של המגיפה מונע על ידי בני נוער"

ההכרעות על פתיחת מערכת החינוך יתקבלו כנראה בתחילת השבוע הבא | גמזו: "מסוכן לפתוח את המסחר עם החזרה לפעילות במוסדות החינוך"

פרופ' רוני גמזו. "סיכויי ההדבקה אצל ילדים עולים יחד עם הגיל". צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

לאחר שקבינט הקורונה לא קיבל גם אמש החלטות על המשך שלבי היציאה מהסגר, אמר הבוקר (ה') פרופ' רוני גמזו כי "ביום ראשון צריך לקבל הכרעות בנוגע לפתיחת מערכת החינוך". הוא אמר זאת  בראיון לגל"צ. "חלק מהכיתות יוכלו להיפתח שבוע אחרי שנקבל את ההכרעה בקבינט", הדגיש גמזו.

שר החינוך יואב גלנט הציג דרישה זאת אמש לראש הממשלה. פרופ' גמזו מסר כי בסוף השבוע יהיה צורך "לעבוד בקדחתנות כדי להביא לקבלת ההחלטות המכריעות ביום א'".

בהתייחסו לנתונים שהציג משרד הבריאות לקבינט הקורונה, לפיהן ילדים מדבקים לא פחות ממבוגרים, אמר פרופ' גמזו: "בכל העולם מבינים עתה שהגל השני מונע על ידי הצעירים, על ידי הנוער. סיכויי ההדבקה אצל ילדים עולים יחד עם הגיל".

לגבי השלב הבא בהקלות, אמר: "ברור שאין תעשיה בלי מסחר. צריך למצוא לזה את הנתיב הנכון. נעבוד על זה מול משרד האוצר. יהיה סיכון לפתוח את המסחר יחד עם החזרה לפעילות של חלק ממערכת החינוך. ראש הממשלה ביקש לצמצם את פריסת שלבי הפתיחה - ירידה מתשעה לחמישה שלבים, אבל זה לא פשוט ומקיימים על כך דיונים. מערכות החינוך החרדית והכללית צריכות להיפתח כמקשה אחת".

נושאים קשורים:  קורונה,  פרופ' רוני גמזו,  מערכת החינוך,  שר החינוך יואב גלנט,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
23.10.2020, 10:42

הגיע בכל תרועה רמה עם דעה משלו ויסיים בקול דממה דקה תוך כדי כך שחוזר שוב ושוב על המנטרות שהיפנטו אותו לומר

אנונימי/ת
23.10.2020, 11:41

ציניות הורגת את התשוקה ואת הסקרנות