קורונה בישראל

נפתחה מרפאה רב תחומית למעקב אחרי ילדים שהחלימו מקורונה

המרפאה שהחלה לפעול במרכז שניידר תעניק בירור מקיף, מעקב וטיפול לילדים המחלימים מהנגיף במסגרת אשפוז יום

ילדה במגיפת הקורונה. אילוסטרציה

המחלה שגורם נגיף הקורונה בילדים היא לרוב קלה והנדבקים בוירוס יכולים להיות נטולי תסמינים לחלוטין או לסבול מחום, נזלת או דלקת ריאות. אולם, בשל הדיווחים המצטברים בנוגע למגוון רחב של תסמינים מהם סובלים מטופלים שהחלימו מקורונה, נוצר הצורך לתת מענה רב מקצועי שיבצע מעקב וטיפול גם בילדים המחלימים מהנגיף.

דר ליאת אשכנזי-הופנונג, מנהלת מחלקת אשפוז יום ב"שניידר". "יש דיווחים בילדים על סיבוכים מאוחרים של COVID-19"

לאחרונה נפתחה במרכז שניידר לרפואת ילדים מרפאה רב תחומית במסגרת אשפוז יום לילדים המחלימים מנגיף הקורונה. המטופלים יעברו בירור מקיף על ידי רופא למחלות זיהומיות ובמידת הצורך יופנו לייעוץ מומחים לטיפול בבעיות הרפואיות העלולות להופיע כתוצאה מהמחלה. תבוצע הערכת תפקוד ריאתי ולבבי, הערכה פסיכוסוציאלית והערכה תזונתית. במהלך הביקור יבוצעו בדיקות דם מקיפות, צילום חזה ותפקודי ריאה (לילדים מעל גיל שש) ובדיקות נוספות בהתאם לצורך.

ד"ר ליאת אשכנזי-הופנונג, מנהלת מחלקת אשפוז יום במרכז שניידר לרפואת ילדים: "לשמחתנו, ילדים חווים את המחלה באופן קל ביחס למבוגרים ובדרך כלל מחלימים ממנה באופן מלא בטווח הקצר. עם זאת, יש דיווחים בילדים על סיבוכים מאוחרים  של COVID-19 ועל כן יש צורך במרפאה למעקב רב תחומי אחרי מחלימים לטווח הארוך יותר".

המרפאה מיועדת למבוטחי כלל קופות החולים, בהפניה של רופא מטפל וטופס 17.

נושאים קשורים:  בית החולים שניידר לילדים,  קורונה,  חדשות,  ד"ר ליאת אשכנזי-הופנונג
תגובות