קורונה עולמי

פרופ' מיטשל שוואבר מונה לניהול צוות ה-WHO לפיתוח הנחיות לציבור

מנהל היחידה הארצית למניעת זיהומים במשרד הבריאות מונה ליו"ר קבוצת פיתוח ההנחיות של ארגון הבריאות העולמי למניעת קורונה וזיהומים

פרופ' מיטשל שוואבר, מנהל היחידה הארצית למניעת זיהומים במשרד הבריאות וחבר בצט"מ. צילום: דובר צה"ל

פרופ' מיטשל שוואבר, מנהל היחידה הארצית למניעת זיהומים במשרד הבריאות וחבר בצוות הטיפול במגיפות (צט"מ), מונה ליו"ר משותף (co-chair) של קבוצת פיתוח ההנחיות למניעת זיהומים שהוקמה על ידי ארגון הבריאות העולמי. צוות זה קובע הנחיות וכללים שונים גם בהקשר לקורונה.

השם הרשמי של צוות זה הוא World Health Organization Infection Prevention and Control Guidelines Development Group. קבוצת המומחים מתכנסת מספר פעמים בחודש מאז תחילת מגיפת הקורונה. בפגישות הללו נסקר המידע העדכני ביותר בנושאים הקשורים למניעת הדבקה והגנה על הצוותים הרפואיים וכן על האוכלוסיה הכללית. בעקבות הפגישות הללו מוציאה קבוצת המומחים את ההנחיות בנושאים השונים.

בין הנושאים שעליהם פורסמו הנחיות עד כה: ציוד מיגון לצוותים הרפואיים, ניהול מקרי חשיפה לחולים מאומתים, שימוש במסיכות באוכלוסיה הכללית ובילדים, ניקוי וחיטוי הסביבה הרפואית וטיפול בטיחותי בגוויות.

בנוסף לקבוצת מומחים זו, פרופ' שוואבר חבר בשתי ועדות נוספות של ארגון הבריאות העולמי (WHO): WHO Environment and Engineering Control Expert Advisory Panel (ECAP) for COVID-19, העוסקת בקביעת כללי אוורור נאותים במוסדות רפואה ובבניינים ציבוריים ופרטיים בהקשר של קורונה; וב-WHO Infection Prevention and Control Research and Development Expert Group for COVID-19, העוסקת בצרכים ובסדרי העדיפות למחקר שעניינו מניעת זיהומים בהקשר לנגיף הקורונה.

נושאים קשורים:  פרופ' מיטשל שוואבר,  ארגון הבריאות העולמי,  צט"מ,  הנחיות לציבור,  מניעת זיהומים,  קורונה,  חדשות
תגובות