קורונה בישראל

ביקורת על מנכ"ל "הדסה": טס לחופשה ביוון בשיא משבר הקורונה

על אף ההנחיה לאנשי צוות רפואי לא לטוס לחו"ל בתקופה זו, קיבל פרופ' רוטשטיין את אישור מנכ"ל משרד הבריאות לצאת לחופשה, שמסביר: "לא ידעתי שזו חופשה בחו"ל, הנחתי שהוא בבית"

מנכ"ל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה בירושלים, פרופ' זאב רוטשטיין, טס בחול המועד סוכות לחופשה משפחתית ביוון, בעוד שהנחיית משרד הבריאות היא שאנשי צוות רפואי אינם יכולים לטוס לחו"ל בתקופה זאת אלא במקרים חריגים ובאישור מיוחד של מנהל בית חולים שבו הם עובדים. על התנהגותו החריגה של פרופ' רוטשטיין מדווח הבוקר (ג') אדיר ינקו ב"ידיעות אחרונות".

בדיווח נמסר כי כיוון שיוון היא "מדינה ירוקה", לא נדרש פרופ' רוטשטיין להיכנס לבידוד לאחר ששב משם. רוטשטיין אמר בתגובה: "נסעתי באישור מנכ"ל משרד הבריאות. אני לא חושב שיש עם זה בעיה, מה גם שהייתי בקשר רציף עם בית החולים. גם אני נוהג לאשר חופשות לחברי הצוותים הרפואיים שלי כדי לשמור עליהם רעננים לקראת העבודה הקשה שעדיין מחכה לנו גם בחורף".

אלא שעל פי הדיווח, מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, שאישר את חופשתו של פרופ' רוטשטיין, לא ידע לדבריו שמדובר בנסיעה לחו"ל. "ביקשנו שאנשי הצוותים הרפואיים לא יטוסו לחו"ל, אבל בחוזר המנכ"ל כתוב שאישור היציאה לחופשה יהיה בסמכות מנהל בית החולים לאנשיו. אכן חתמתי על בקשתו של פרופ' רוטשטיין, אבל לא ידעתי שזו חופשה בחו"ל, הנחתי שהוא יושב בבית".

עובדים ב"הדסה", בין בתי החולים עם שיעורי התפוסה הגבוהים ביותר במחלקות הקורונה, מתחו ביקורת על התנהגותו של המנכ"ל. אחד מהם התבטא: "זו בושה!" ואחר אמר: "זה חלק מחוסר הרגישות שמאפיין את פרופ' רוטשטיין. בית החולים שלנו מלא בחולי קורונה, אנחנו פותחים עוד ועוד מחלקות והמנהל הגדול אפילו לא נמצא פה". מנהל בית חולים אחר הוסיף: "יש טעם לפגם בכך שהוא טס לחו"ל דווקא בזמנים כאלה בעוד מי שעובד במחלקות הקורונה לא יכול לעשות זאת".

בתוך כך גם דווח אתמול כי האדמו"ר מבעלז בן ה-72 שחלה בקורונה וחלה החמרה במצבו, "נהנה מטיפול VIP של רופאי 'הדסה' במסגרת אשפוז ביתי. לאדמו"ר מערכת יחסים מיוחדת עם בית החולים הזה". בדיווח ב-Ynet נמסר כי פרופ' רוטשטיין ומנהל "הדסה", פרופ' יורם ויס, "היו מעורבים בטיפול באופן שוטף".

נושאים קשורים:  פרופ' זאב רוטשטיין,  פרופ' חזי לוי,  הדסה עין כרם,  קורונה,  חופשה ביוון,  האדמו"ר מבעלז,  פרופ' יורם ויס,  חדשות
תגובות
13.10.2020, 15:30

תתחילו מהפסקה האחרונה,
היא כבר תסביר לכם את כל הכתבה והירידה לחייו של הפרופסור.