קורונה בישראל

"הירידה בתחלואת הקורונה במגזר החרדי לא משקפת את המציאות"

שיעור הבדיקות החיוביות בחברה החרדית נמצא במגמת ירידה ועומד עתה על 20% אך בכירים במשרד הבריאות טוענים: החרדים לא הגיעו להיבדק בתקופת החגים ומספר הבדיקות ירד

בדיקות לקורונה למגזר החרדי. צילום: נתי שוחט/ פלאש 90

בכירים במשרד הבריאות חוששים כי הירידה המסוימת בתחלואת הקורונה שנצפתה במגזר החרדי בימים האחרונים אינה משקפת את המציאות משום שהחרדים לא הגיעו להיבדק בתקופה האחרונה עקב החגים ומספר הבדיקות ירד. כך דווח הבוקר (ב') בכאן רשת ב'.

בימים הקרובים, כשיוקמו מתחמי בדיקות שניתן להיבדק בהם ללא הפניות ויעלה מחדש מספר הבדיקות, ניתן יהיה לראות את תמונת התחלואה האמיתית במגזר הזה, נמסר בדיווח של קטי דור.

עוד נמסר שגם למנהיגי הציבור החרדי ברור שאין מנוס מסגר דיפרנציאלי בערים החרדיות האדומות עקב הפערים בין הנתונים. שר התרבות והספורט, חילי טרופר, הודה הבוקר, אף זאת במסגרת תכנית ברשת ב', כי השרים נמנעו מהטלת סגר דיפרנציאלי כדי שלא להרגיז את החרדים.

בדיווח נמסר כי שיעור הבדיקות החיוביות בחברה החרדית נמצא במגמת ירידה ועומד עתה על 20% על פי הנתונים שפרסם אתמול משרד הבריאות. הממוצע הארצי עומד הבוקר על 7.7%. הערים האדומות הן עתה: בני ברק, מודיעין עילית, רכסים, אלעד, בית שמש וביתר עילית ושכונות מסוימות בירושלים.

פרופ' ערן סגל ממכון ויצמן אמר ל"כאן חדשות" כי מקדם ההדבקה ירד ל-0.8 ולפי המודל של מכון ויצמן, מספר החולים שמצבם קשה צפוי לרדת עד סוף השבוע ל-800 חולים ואולי פחות מכך.

נושאים קשורים:  מגזר חרדי,  תחלואת קורונה,  חדשות,  בדיקת קורונה
תגובות
אנונימי/ת
15.10.2020, 01:40

אחוז החיוביים נחתך בחצי. העיקר ש\'החרדים לא הגיעו להיבדק בתקופת החגים ומספר הבדיקות ירד\'.