קורונה בישראל

צה"ל מקים ברמב"ם שתי מחלקות לעשרות חולי קורונה במצב בינוני

כוונה להחתים לשירות קבע חובשים שסיימו את שירותם הסדיר כדי לסייע להפעלת המחלקות במתחם התת קרקעי ברמב"ם

מנהל רמב"ם ד"ר מיקי הלברטל בפתיחת ההכשרה הבוקר. צילום: דוברות רמב"ם

צה"ל יקים שתי מחלקות קורונה במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה שבהן יטופלו עשרות חולים במצב בינוני. הפעלת המחלקות צפויה בתוך שבועיים עד חודש.

הבוקר (א') החלו ברמב"ם הכשרות לצוותי רופאים, אחיות וכוחות עזר מצה"ל שישתלבו במערך הטיפול בקורונה בבית החולים התת קרקעי. ד"ר מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם, בירך את הסגל הרפואי הצבאי שהגיע הבוקר להתחיל לעשות "חפיפה" מול צוות רמב"ם ושיבח את שיתוף הפעולה הראשוני מסוגו.

בהודעה של דובר צה"ל נמסר בנוסף כי הצבא יחל קמפיין הסברתי על חשיבות ההקפדה על ההנחיות. עוד נמסר מצה"ל כי יש כוונה לבקש מחובשים בסדיר, שאמורים להשתחרר משירותם בתקופה הקרובה, לחתום קבע בתקן מיוחד כדי לסייע להפעלת מחלקות הקורונה של הצבא במתחם רמב"ם. השיקול לפתוח אותן דווקא בחיפה: הצורך לתת מענה לעלייה בתחלואה באזור הצפון.

עוד הודיע דובר צה"ל כי במפקדת אלון בפיקוד העורף יש עתה 1,700 חוקרים למשימת תחקור לקטיעת שרשרת ההדבקה ועד אמצע נובמבר יהיו במסגרת זאת -2,800. המפקדה הזאת אמורה להגיע לשיא פעילותה בתחילת נובמבר.

לא ברור עדיין מהיכן יגיעו הרופאים והאחיות לשתי המחלקות שבדעת הצבא להפעיל. החשש במערכת הבריאות שיהיה צורך להסיט אליהן רופאים ואחיות לא רק מבין אלה שמשרתים במסגרת חיל רפואה בצה"ל, אלא גם ממחלקות אחרות בבית החולים האזרחי, מה שיחמיר עוד יותר את מצוקת כוח האדם בבית החולים.

נושאים קשורים:  קורונה,  חדשות,  מפקדת אלון,  רמב"ם,  צה"ל,  חובשים
תגובות