קורונה בישראל

ברבש, בר סימן טוב או ביבס – מי יהיה פרויקטור הקורונה הבא?

פרופ' רוני גמזו יסיים את תפקידו כפרויקטור הקורונה בתחילת נובמבר ויחזור לנהל את "איכילוב" וראש הממשלה נתניהו מחפש מועמד לתפקיד

פרופ' גבי ברבש. "חומר למחשבה למי שאחראי על השירות הקהילתי במדינת ישראל". צילום: מתוך חדשות ערוץ 12

שעות אחדות לאחר שהועלה שמו של מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, משה בר סימן טוב, כמועמד להחליף בסוף החודש את פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו, החוזר ב-1 בנובמבר לנהל את בית החולים איכילוב, דווח אמש (ד') בערוץ 12 כי אם בר סימן טוב ישיב בשלילה להצעה "לתפקיד ביצועי ניהולי שעיקרו לטפל ביציאה לשגרת קורונה", המועמד החדש הוא פרופ' גבי ברבש, לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות ולשעבר מנהל "איכילוב". ברבש דחה ביולי את ההצעה לתפקיד מאחר שלא קיבל את הסמכויות שביקש.

יש לציין כי העיסוק במועמדים לתפקיד נעשה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו מאחורי גבם של שותפיו השרים וגם ללא ידיעת צמרת משרד הבריאות, לרבות השר והמנכ"ל. לא מן הנמנע שראש הממשלה מנסה לחפש במקביל רופא-בכיר נוסף שיסכים אולי לקבל את התפקיד.

כעת לא ברור אם פרופ' ברבש ייענה להצעה החדשה מאחר שספק אם יקבל סמכויות, ובכירים במערכת הבריאות, כפי שמדווח למשל "ידיעות אחרונות" הבוקר, סבורים ש"קשה להאמין איך ברבש יסתדר עם נתניהו ולאחר שהיה עד לדרך שבה מתנהלים העניינים עתה, הסבירות שירצה להכניס עצמו לסיטואציה הזאת נמוכה מאוד.

אלא שהבוקר בראיון לגל"צ אמר שר הבריאות יולי אדלשטיין: "ביקשתי מפרופ' גמזו להישאר ואני מקווה שיסכים". בהמשך אמר: "לא מכיר פנייה לבר סימן טוב. אני מיניתי את פרופ' גמזו ואם יהיה צורך, אמנה את הבא אחריו". גם המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, אמר בראיון בתכנית אחרת בגל"צ: "לא יודע על פנייה לבר סימן טוב"

לפי דיווח אחר, ב"ישראל היום" נשקלת גם מועמדותו לתפקיד של יו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס.

נושאים קשורים:  משה בר סימן טוב,  פרופ' רוני גמזו,  פרופ' גבי ברבש,  חיים ביבס,  בנימין נתניהו,  קורונה,  פרויקטור הקורונה,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
02.10.2020, 11:08

נתניהו סוחר בחיי אזרחי מדינת ישראל

רבותי, נתניהו בחר ברוני גמזו כפרוייקטור על מנת לטפול עליו את הכשלונות עליהם הוא אחראי בניהול המתמשך של משבר הקורונה. זלזל בהמלצותיו ולמעשה לא ספר אותו. מה הוא כן עשה, נתניהו? הלך לאדמו\"ר מוויז\'ניץ לבקש סליחה על כי פגע, רחמנא לצלן, באברכיו הענוגים שהפרו בריש גלי את הוראות הריחוק החברתי ועטיית מסיכות. (ולא, לא ראינו שום שוטר שחילק שם קנסות). כל מי שנכנס לנעליו של גמזו -שיידע: כל קיומו בתפקיד פרוייקטור הקורונה הוא לתכלית אחת בלבד: להיות עלה תאנה ושעיר לעזאזל של ראש ממשלה מושחת המנצל בציניות מגיפה איומה לצרכיו האישיים.

אנונימי/ת
02.10.2020, 12:15

תמיד מאחורי הגב

אנונימי/ת
02.10.2020, 14:37

גמזו הרויח את תבוסתו ביושר. אדם עם מעט מצפון ומוסר היה מתפטר לפני
חדשיים כש המושחת מבלפור טירפד את תכנית הרמזור בשביל לרצות את החרדים

08.10.2020, 19:59

אנונימיים חסרי מנוח : אתם מבלבלים במוח ומרעילים בארות - שרופאים תשושים כמוני ניגשים לשתות מהם בסוף יומם.
גמזו גיבור - לא פחות . העמיד את איכילוב לתפארת תל אביב והמדינה , ובתפקידו האחרון זה לא ירה חיצים בגב האומה אלא חידד את מסריו ועבד ללא לאות.
ותפסיקו (לעת עתה) את הסיפור שלכם עם ה\"מושחת מבלפור\"
כבר כתב מיקי שכטר מתל השומר - מספיק עם החשבונות הפוליטיים.
זו עת מלחמה , המגיפה הזו !

אנונימי/ת
08.10.2020, 20:38

אז זהו, שדווקא המושחת מבלפור הוא זה שלוחם את המלחמה הלא נכונה בנסיונותיו הבלתי נלאים למלט את עצמו בכל דרך אפשרית.
כִּי בְתַחְבֻּלוֹת תַּעֲשֶׂה לְּךָ מִלְחָמָה