קורונה בישראל

ממליץ על שמן דגים כתרופה לקורונה ומחלק פטורים ממסיכה בתשלום

קובלנה נגד ד"ר אריה אבני שזומן לוועדת המשמעת של משרד הבריאות - גובה 1,000 שקל תמורת פטור ממסיכה וחשוד בזיוף פנקסי חיסונים

ד"ר אריה אבני. צילום: מתוך "מהדורת השבת", ערוץ 13

ד"ר אריה אבני שקנה לו שם כמכחיש קורונה, מתנגד לחיסונים ואף חשוד כמזייף פנקסי חיסונים לכל דורש תמורת אלף שקל, כפי שנחשף בתחקיר ששודר לפני כשלושה חודשים בחדשות ערוץ 13, ממשיך לרשום תרופות לטיפול בקורונה ומחלק אישורי פטור מעטיית מסיכות תמורת תשלום. כך דווח בסוף השבוע שעבר בחדשות ערוץ 13.

משרד הבריאות מסר בתגובה כי קובלנה שהוגשה נגד הרופא נמצאת בבירור. לפי הדיווח, ד"ר אבני התבטא בשעתו: "מי שנותן חיסונים הוא בשבילי מנגלה".

על פי הדיווח, לפני כשבועיים פתח ד"ר אבני קליניקה חדשה בבני ברק. את כתבת חדשות 13 שהתקשרה אליו כדי להתייעץ כיצד להתמודד עם הקורונה, הוא שלח לרכוש ויטמינים ושמן דגים ועבור העצה גבה אלף שקל. הוא עצמו הודה שהוא מחלק אישורי פטור ממסיכה תמורת תשלום. "יש אישור כזה ושוטר אמור לקבל זאת אם הוא יוצג לפניו, אלא אם כן השוטר עצבני", אמר.

למשרד הבריאות הועבר דיווח על מעשיו של ד"ר אבני כבר לפני יותר משנתיים. תגובת משרד הבריאות שנמסרה בדיווח: "אנו רואים בחומרה רבה את התנהגותו של ד"ר אבני. קובלנה משמעתית הוגשה נגדו על עבירת התנהגות שאיננה הולמת רופא. ההליכים בעניין זה טרם הסתיימו. ד"ר אבני הוזמן להתייצב לפני ועדת המשמעת של משרד הבריאות אחרי החגים.

"עניין זיוף פנקסי החיסונים הועבר לחקירת המשטרה ורק לאחר קבלת תוצאותיה יוחלט על המשך טיפולנו בעניין. מתן הפטור מלבישת מסיכה הועבר לבירור בנציב קבילות הציבור במשרד הבריאות".

תגובת סנגורו של ד"ר אבני כפי שצוטטה בדיווח: "כל אזרח המגיע לקבלת ייעוץ רפואי מד"ר אריה אבני מקבל סיוע בהתאם למידע הניתן על ידו על מצבו ולפי צרכיו. בהתאם להוראת השעה נקבע במפורש כי אנשים שמתקשים באופן משמעותי בכיסוי האף והפה פטורים מעטיית מסיכה. בשל בקשות חוזרות ונשנות מהציבור, נענה ד"ר אבני ומספק לאנשים הפונים אליו בנושא הזה מסמך בהתאם להצהרתם בעניין".

נושאים קשורים:  ד"ר אריה אבני,  עטיית מסיכה,  חיסונים,  קובלנה משמעתית,  חדשות,  קורונה
תגובות
אנונימי/ת
29.09.2020, 11:19

הוא לא יודע מתי לעצור.
לטעמי הפעם הוא הגדיש את הסאה יתר על המידה והולך לחטוף...

אנונימי/ת
29.09.2020, 12:40

חשוב שמושחת כזה לא רק יילקח רשיונו אלא ישב בכלא על סיכון האוכלוסיה בשעת מלחמה ופגיעה חמורה בתדמית הרופאים שמסורים ללא רבב למטופליהם.

אנונימי/ת
29.09.2020, 12:44

מדובר במעשים פליליים שחייבים לעבור למשטרה ולא למשרד הבריאות שלפעמים מטייח

אנונימי/ת
29.09.2020, 12:45

מדובר במעשים פליליים והכתובת היא רק המשטרה כשידוע שמשרד הבריאות לפעמים מטייח

אנונימי/ת
29.09.2020, 13:11

עניין זיוף פנקסי החיסונים נמצא כבר בחקירת המשטרה

אנונימי/ת
29.09.2020, 13:37

נקווה שיטפלו בו שוטרים אמיתיים, ולא שוטי חלב ;-)

אנונימי/ת
01.10.2020, 11:48

רק לשם ידע כללי על הרופא הנ\"ל.
התמחה בכירורגיה כללית ואח\"כ כהתמחות נוספת בגסטר-אנטרולוגיה.
אין לו כמובן שום ידע פורמלי באימונולוגיה. בתורת החיסונים. במחלות זיהומיות וויראליות וגם כמובן לא בבעיות נשימה ובמחלות ריאה.
המדהים זה שבישראל כל רופא ללא קשר להתמחות שלו יכול ליעץ כאוות נפשו בכל תחום שיחפוץ.
משרד הבריאות מפגין בעיניינו אוזלת יד מוחלטת.

אנונימי/ת
01.10.2020, 12:19

אבני הוא מומחה בכירורגיה כללית. אין לו שום מומחיות בגסטרו.