קורונה עולמי

בכיר ב-WHO: "המגיפה היא אירוע נורא - מעבר לכל סרט מדע בדיוני"

בארגון הבריאות העולמי מעריכים את נזקי הקורונה: מספר כפול של עניים ומיליונים שיסבלו מתת תזונה | 872 מיליון ילדים ברחבי העולם עדיין לא שבו ללימודים מאז תחילת המגיפה

חלוקת מזון לעניים באוקראינה. צילום: שאטרסטוק

בכיר בארגון הבריאות העולמי, ד"ר דייויד נאבארו (Nabarro), הזהיר אתמול (ג') באוזני בכירים במערכת הבריאות של בריטניה: "העולם נמצא עדיין בתחילת הפנדמיה. זה אירוע הרבה יותר חמור מכל מה שמתואר בספר או סרט מדע בדיוני. אנחנו אפילו לא נמצאים באמצע האירוע האיום והנורא הזה".

עוד אמר ד"ר נאבארו, לפי דיווח בגרדיאן הבריטי: "אנחנו רק מתחילים עתה לראות את מימדי הנזק שהמגיפה גרמה לעולם והיא נבזית יותר במיוחד באירופה. נושאי הבריאות הקשורים במגיפה יצאו מכלל שליטה. לא רק מיתון כלכלי, פשיטות רגל של עסקים – גם מספר כפול של עניים ומיליונים שהמגיפה תותיר אחריה עם בעיות חמורות של תת תזונה".

בתדרוך אחר של ה-WHO לתקשורת האירופאית מסרה נציגת יוניצ"ף, ארגון האו"ם למען הילד, כי עדיין מחצית מאוכלוסיית תלמידי בתי הספר בעולם – 872 מיליון ילדים – לא שבו ללימודים מאז נכנסו המדינות שלהן לסגרים וסגרו את מערכות החינוך. בשלב הקודם של הגל הראשון נסגרו מערכות החינוך ב-192 מדינות, כך שבמארס-אפריל-מאי היו 1.6 מיליארד ילדים בבית במקום בבתי הספר. רק חלק מהם היו בני מזל שיכלו ללמוד בלמידה מרחוק או דרך האינטרנט, או באמצעות שידורים מיוחדים ברדיו ובטלוויזיה, אבל לפחות ל-463 מיליון ילדים לא היתה שום יכולת להמשיך.

נושאים קשורים:  מגיפת הקורונה,  ארגן הבריאות העולמי,  ילדים,  עוני,  תת-תזונה
תגובות