חדשות

משרד הבריאות הכיר במקצוע אחות מומחית קלינית בשיקום

תחום השיקום מצטרף לרשימת תחומים שבהם יש אחיות מומחיות קליניות - הורחבו סמכויותיהן של ארבע אחיות שהוכרו כ"אמהות המקצוע"

אירית קוצין גבוביץ'. אחות מומחית קלינית בשיקום, מרכזת תחומי פצעים בבית לוינשטיין. צילום: אורן יזרעאל

לאחר חבלי לידה ארוכים, תחום השיקום מצטרף לרשימה המכובדת של תחומים בהם יש אחיות מומחיות קליניות. משרד הבריאות הכיר השבוע לראשונה בארבע אחיות מומחיות קליניות בשיקום כ"אמהות המקצוע", ביניהן אירית קוצין גבוביץ', מרכזת תחומי פצעים, מחקר ונציגת הגוף המבקר את הניסויים הקליניים במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין.

יחד עם קוצין הוכרו שתי אחיות נוספות מהמרכז הרפואי שיבא ואחות ממשרד הבריאות. פעילות האחיות המומחיות מסייעת במתן מענה מקצועי למטופלים, ייעול תהליכים ושיפור איכות הטיפול.

הסמכויות שניתנו לאחיות אלו בשיקום נקבעו על ידי ועדה רפואית שפעלה מטעם משרד הבריאות וקיבלו את אישור האיגוד הישראלי לשיקום בראשותו של ד"ר ירון סחר, יו"ר האיגוד ומנהל המחלקה לשיקום חבלות מוח בלוינשטיין, שתמך וקידם את הנושא. בהמשך אושרו ההמלצות להרחבת סמכויות על ידי הוועדה לפעולות חריגות במשרד הבריאות.

גילה רגב, מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין, אמרה: "אנו מברכים את אירית על היותה בין האחיות החלוצות. בעתיד יש בכוונתנו להרחיב את היריעה ולהוסיף אחיות מהמרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין לצוות האחיות המומחיות הקליניות בשיקום".

ד"ר חגי אמיר, מנהל המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין, מציין: "ההכרה באירית קוצין גבוביץ' והאחיות הנוספות כמומחיות קליניות בשיקום היא אבן וציון דרך בהתפתחות תחום השיקום בישראל, אותו מוביל המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין". 

נושאים קשורים:  אחות מומחית קלינית,  שיקום,  הרחבת סמכויות האחיות,  אירית קוצין גבוביץ',  ד"ר ירון סחר,  גילה רגב,  בית החולים לוינשטיין,  ד"ר חגי אמיר,  חדשות
תגובות
 
אנונימי/ת
17.09.2020, 09:19

מה המשמעות של ההכרה מבחינה מעשית?