קורונה בישראל

פרופ' גמזו לשרי החינוך והבריאות: להורות על סגירת בתי הספר כבר ממחר

גמזו חושש מפני התפשטות הנגיף בבתי הספר ומפוטנציאל ההדבקה בקרב התלמידים | דורש מהשרים ליישם את תכניתו המקורית לסגירת מערכת החינוך

תלמידי בית ספר במגיפת הקורונה. צילום: מרים אליסטר/ פלאש 90

פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו פנה היום (ג') לשר הבריאות יולי אדלשטיין ולשר החינוך יואב גלנט בבקשה דחופה לסגור את בתי הספר כבר ממחר.

במכתב לשרים הביע פרופ' גמזו חשש מפני התפשטות הנגיף בבתי הספר והצביע על פוטנציאל ההדבקה בקרב התלמידים. "הממשלה קיבלה החלטה לא נכונה ובניגוד להמלצה המקצועית שלנו", כתב פרופ' גמזו. התכנית המקורית שלו הייתה לסגור את בתי הספר כבר מהיום אבל השרים החליטו שהלימודים יימשכו כרגיל עד יום ו', עם תחילת הסגר הכללי לשלושה שבועות.

פרופ' גמזו כתב: "אנו משוכנעים שהעלייה בתחלואה בכלל ובאוכלוסיה הכללית בפרט נובעת מהדבקת יתר והפצה של הנגיף בגילאי מערכת החינוך ובמיוחד בקרב בני עשר ומעלה. אני מבקש לעמוד בהמלצה המקצועית שלנו ולא לאפשר מחר את פתיחת מערכת החינוך עם כל המורכבות".

עם זאת ייתכן שניתן יהיה לצמצם את הבקשה לסגור ממחר את בתי הספר רק לתלמידי כיתות ה' ומעלה. "מאחורי המלצה זו עומדים כל גורמי המקצוע", נכתב בפנייה לשרים. פרופ' גמזו העביר לשני השרים גרף המדגים את גילאי החולים החדשים לפני ואחרי פתיחת שנת הלימודים.

נושאים קשורים:  פרופ' רוני גמזו,  חדשות,  קורונה,  בתי ספר,  סגר,  שר החינוך
תגובות
אנונימי/ת
15.09.2020, 20:27

הוא חושב שצריך לשמוע אותו כל יום כשלא מצא מה לומר החליט להתעלל בעשרות אלפי ילדים כדי לייצר כותרת את הזקנים הבודדים כבר השאיר ללא אפשרות הילדים לעזור להם שלשה שבועות

אנונימי/ת
15.09.2020, 22:02

האיש בפאניקה מוחלטת. כשלון קולוסאלי וחד משמעי כזה לא נראה כאן כבר שנים.
לא יכולות להיות שתי דעות בשאלה אם הוא כשל בתפקידו.