קורונה עולמי

הנשיא טראמפ הודה: "המעטתי בחומרת נגיף הקורונה כדי למנוע פאניקה"

התוצאה: ארה"ב היא עתה מוקד התחלואה הגדול בעולם | עלייה חדה בתחלואת הקורונה בבריטניה - בוטלו פתיחת איצטדיוני הכדורגל ומופעי המוזיקה ההמוניים

הנשיא דונלד טראמפ. ידע שמדובר במחלה קטלנית פי חמישה משפעת. צילום: יוטיוב

בבריטניה ייאלצו לדחות את תכניות רשויות הבריאות לאפשר לעד אלף אנשים להימצא באיצטדיוני הכדורגל ובמופעי מוזיקה המוניים, זאת נוכח העלייה החדה בתחלואה שם, שחייבה את הידוק הסגר והגבלת התקהלויות לשישה אנשים בלבד.

בתוך כך הבוקר התפרסם בתקשורת הלונדונית עוד מקרה שבו קשיש בן 84 מת מקורונה והתברר כי נדבק בנגיף שלושה ימים לפני שה-WHO הודיע לראשונה כי קיימת התפרצות של המגיפה בסין ובהמשך שמדובר בפנדמיה. בעקבות הפרסום, סין שוב מואשמת בהעלמת עובדות מכלל העולם.

כמו כן "עושה כותרת" היום הודאתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי המעיט בכוונה בחומרת נגיף הקורונה "כדי שלא לגרום לפאניקה, אבל ידע שמדובר במחלה קטלנית פי חמישה משפעת". בדיווח ב"וושינגטון פוסט" נמסר כי הנשיא תודרך על ידי מומחים עוד בינואר שהנגיף יהיה האיום הגדול ביותר במהלך כהונתו, אבל המשיך לדבוק בדעתו שהנגיף ייעלם ממילא ולא נקט בזמן בצעדים שונים, מהלך שהביא לכך, כך נטען, שארה"ב היא עתה מוקד התחלואה הגדול בעולם.

עד כה חלו בארה"ב 6,549,771 מתוך 28,050,208 חולי קורנה בכל העולם ונפטרו 195,245 מתוך 908,434 כלל המתים ב-213 מדינות ברחבי תבל.

נכון להיום (עד שעה 11:00) החלימו כבר בכל העולם 20,117,592 בני אדם. במצב פעיל עכשווי נמצאים היום 7,024,182, לאחר שאתמול שוב נרשמה עלייה במניין הנדבקים היומי החדשים וגם במניין היומי של נפטרים.

ישראל עדיין במקום 25 ברשימת 213 המדינות המדווחות מדי יום על עלייה בתחלואה ובתמותה בהן, אבל לא מן הנמנע שתעלה שלב ביומיים הבאים אם קצב העלייה בתחלואה בארץ יימשך.

במקום ה-24 נמצאת עתה אוקראינה עם 145,612 חולים, כאשר אתמול נתגלו בה פחות חולים חדשים לעומת ישראל (2,582) אבל מניין הנפטרים בה גדול פי שלושה (3,023). במצב פעיל עכשווי באוקראינה נמצאים יותר מ-76 אלף חולים.

נושאים קשורים:  הנשיא דונאלד טראמפ,  ארה"ב,  בריטניה,  מגיפת הקורונה,  חדשות,  קורונה
תגובות