קורונה בישראל

שבוע מפתיחת שנת הלימודים: 172 תלמידים ו-62 מורים נדבקו בקורונה

בישיבות ובכוללים ביישובים האדומים נדבקו יותר מ-750 תלמידים | בקבינט הקורונה ישקלו לסגור את מערכת החינוך לכל תקופת החגים

תלמידי בית ספר במגיפת הקורונה. צילום: חן ליאופילד/ פלאש 90

הערכה הולכת וגוברת הבוקר (ג') במערכת הבריאות ובמערכת הפוליטית שגדל הסיכוי שהממשלה תחליט בעוד יומיים על הטלת סגר כללי במהלך חגי תשרי כדי לבלום את התפשטות מגיפת הקורונה. בנוסף, ייתכן שלשרי קבינט הקורונה" יוצע לאשר את התכנית לבטל את הלימודים בכל מערכת החינוך, מבלי להתחשב אם מדובר בערים אדומות או ירוקות, במשך כל חודש החגים, מערב ראש השנה ועד לאחר סוכות. ממילא, אומרים אלה שמצדדים בתכנית זאת, בחודש החגים מספר ימי הלימוד יורד כמעט במחצית לעומת חודש רגיל.

ייתכן שסגירת בתי הספר תצמצם התקהלויות ותמנע העברת הנגיף מבית הספר לבתיהם של התלמידים – אם יש ביניהם נשאים והם נחשבים מידבקים לסביבתם.

לפי נתוני משרד הבריאות שהוצגו אתמול (ב') בוועדת החינוך של הכנסת, מתחילת שנת הלימודים, לפני שמונה ימים, נדבקו בקורונה 172 תלמידים ו-62 מורים ומורות. בבידוד שוהים 4,360 תלמידים ו-720 עובדי הוראה.

משרד החינוך מסרב בינתיים לספק נתונים מפורטים ונציגיו אמרו בוועדה שהם עדיין אוספים אותם ו"ניטור החולים בבתי הספר טרם הושלם". ביישובים האדומים נדבקו כ-70 תלמידים. שיעורים דומים לפי הערכה זאת גם ביישובים הכתומים. ב"ירוקים" אובחנו רק שישה תלמידים מאז פתיחת שנת הלימודים.

עוד נמסר כי מאז שתלמידי הישיבות חזרו ללימודים ב-א' באלול (21 באוגוסט), כלומר 11 יום לפני כל השאר, יש זינוק בתחלואה בקרב בני 19-10 שהם בעיקר תלמידי ישיבות: מכ-100 ביום בממוצע עלה מספרם ל-500 ביום השיא בשבוע שעבר. עוד נמסר כי מאז נדבקו 254 תלמידי ישיבות וכוללים ו-844 מהם שוהים בבידוד – כולם ביישובים אדומים.

נושאים קשורים:  מערכת החינוך,  כוללים,  ישיבות,  קורונה,  תלמידים,  מורים,  חדשות,  משרד החינוך
תגובות