קורונה בישראל

ארגוני החולים לנתניהו: "אסור לנהל את המאבקים הפוליטיים על גב הציבור"

70 ארגונים המאוגדים באגודה לזכויות החולה פנו לראש הממשלה במכתב תמיכה בממונה על הקורונה פרופ' רוני גמזו: "שמים לו מקל בגלגלים"

פרופ' רוני גמזו. "חנויות רחוב עם הגבלות זה מתווה יחסית בטוח". צילום: אוליביה פיטוסי/ פלאש 90

70 ארגונים המאוגדים באגודה לזכויות החולה שלחו לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הבריאות יולי אדלשטיין מכתב תמיכה בממונה על הקורונה, פרופ' רוני גמזו, וזאת בעקבות מתקפות שרים וח"כים כלפיו הן בישיבת קבינט הקורונה והן בדיון בוועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת. רוב התוקפים אותו הם מהמגזר החרדי וגם שרים מליכוד. בדיון בוועדה התבטא אתמול פרופ' גמזו שהוא חוטף "ארטילריה מאורגנת ומתכוננת שבן אנוש לא יכול לעמוד בה".

במכתב של האגודה לזכויות החולה נאמר: "לצערנו, לאחרונה רבו הנסיונות לשים מקלות בגלגלים מסיבות פוליטיות וסקטוריאליות ולחבל בעבודתם של פרופ' גמזו וצוות המומחים שלו. לא יעלה על הדעת שבעת הזאת יוכנסו שיקולים פוליטיים שאינם משרתים את האינטרסים הרחבים של כלל אזרחי המדינה".

יו"ר האגודה לזכויות החולה, שמוליק בן יעקב, ופנינה רוזנצווייג, מנכ"לית עמותת נאמן, החתומים בשם הארגונים על המכתב, ציינו: "כדי למנוע ממדינת ישראל אסון בריאותי, חברתי וכלכלי ומתוך אמונה אמיתית במקצועיותם וביכולותיהם של פרופ' גמזו, צוות המומחים המובילים, אנשי משרד הבריאות ופיקוד העורף, אנו קוראים לכם: תנו להם מרחב פעולה אמיתי למען החיים של כולנו".

בן יעקב הוסיף, לפי דיווח של מיטל יסעור-בית אור ב"ישראל היום": "את המאבקים הפוליטיים, אסור לנהל על הגב של כולנו ואין כל מקום או הצדקה למתקפות האישיות. פרופ' גמזו מונה לתפקידו בזכות הרקורד המקצועי המרשים ביותר שלו כמנכ"ל ביצועיסט במשרד הבריאות. הוא ניהל בהצלחה רבה וברגישות מבצע הסברה להתחסנות נגד פוליו בשנת 2013 ואת הטיפול בהתפרצות הקורונה בבתי האבות".

נושאים קשורים:  האגודה לזכויות החולה,  שמוליק בן יעקב,  נתניהו,  פרופ' רוני גמזו,  קורונה,  עמותת נאמן,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
08.09.2020, 00:06

אני חולה.
הם מייצגים אותי?
אני משלם להם דמי חבר?
מה זה \'ארגוני החולים\'?!
(האמת שזה מתחיל כבר ב\'ארגון ההורים הארצי\'...)

אנונימי/ת
08.09.2020, 17:50

ארגוני החולים אלה העמותות והאגודות הן האוזן הקשבת והן שמאגדות את החולים, מייצרות עבורן תוכן ומנגישות להם מידע בקלות, נלחמות בוועדות בכנסת, מול משרד הבריאות, ביטוח לאומי וקופות החולים. אלה העמותות שרובן מורכבות ממתנדבים ומעובדים מסורים במשכורות זעומות. יש מספיק חולים שצריכים את העמותות האלה.

אנונימי/ת
08.09.2020, 22:29

כולי כבוד והערכה אליהם. אבל הכינוי הנכון הוא \'ארגוני הסיוע לחולים\' או \'ארגוני זכויות החולים\', ולא \'ארגוני החולים\' כביכול הם מאגדים את כל או רוב החולים ומייצגים אותם.