קורונה עולמי

בארה"ב כבר החלו להיערך למבצעי החיסונים נגד נגיף הקורונה

ב"מודרנה" מעריכים שפיתוח החיסון יסתיים רק בסוף החורף, אבל המרכז האמריקאי לבקרת מחלות כבר הודיע לראשי המדינות להיערך למבצעי חיסונים לקראת אוקטובר

חיסון לקורונה. אילוסטרציה

המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ולמניעתן, ה-CDC, תדרך את מערכות הבריאות המדינתיות בארה"ב להיערך לקראת מבצע חיסון לקורונה במכסה מוגבלת עד סוף אוקטובר או תחילת נובמבר. כך דיווח הבוקר (ה') "ניו יורק טיימס". בדיווח נמסר כי הראשונים שיחוסנו יהיו עובדי שירותי הבריאות ואנשים הנמנים על קבוצות אוכלוסיה בסיכון גבוה להידבקות הנגיף ולמחלה קשה.

בדיווח של סוכנות החדשות "רויטר'ס", נאמר כי מנהל ה-CDC, ד"ר רוברט רדפילד, הורה למושלי המדינות ברחבי ארה"ב "לקדם את מתן האישורים הדרושים להקמת מרכזים שבהם יינתנו החיסונים. ד"ר רדפילד ביקש "לשקול ויתור על דרישות שעלולות לעכב את תחילת הפצת החיסונים לאחר 1 בנובמבר".

עם זאת, בחברת מודרנה, אחת החברות שפיתוח תרכיבי החיסון בהן נמצא בשלבי ניסוי מתקדמים לקראת קבלת אישור להשתמש בהם, מעריכים עדיין שרק לקראת סוף החורף יהיה תרכיב חיסון לשימוש וגם אז ייצורו עדיין לא יהיה אפשרי בהיקף נרחב ומספיק עבור כלל האוכלוסיה בארה"ב, שלא לדבר על מדינות אחרות שהזמינו את התרכיב.

נושאים קשורים:  מודרנה,  חיסון לקורונה,  חדשות,  ארה"ב,  ה-CDC,  קורונה,  חיסונים
תגובות