חדשות

משפחת תעשיינים מהצפון תרמה 1.5 מיליון שקל למרכז הרפואי לגליל

כספי התרומה של משפחת ארנברג יממנו את הקמתו של חדר שיקופים מתקדם הפועל בטכניקה של פלואורוסקופיה

מימין, הרי ארנברג, פרופ' מסעד ברהום, מיכאל אילוז וערן ארנברג. צילום: אלי כהן

משפחת התעשיינים ארנברג תעביר לעמותת הידידים של המרכז הרפואי לגליל בנהריה תרומה בסך 1.5 מיליון שקל למימון הקמת חדר שיקופים במרכז הרפואי.

התרומה, לזכרם של לאה והנרי ארנברג, מיועדת להקמת חדר שיקופים מתקדם הפועל בטכניקה של פלואורוסקופיה, שיטה שבה מתקבלים צילומי רנטגן רציפים בזמן אמת, כך שהרנטגנולוג המבצע את הבדיקה יכול לראות את האיבר הנבדק תוך כדי הבדיקה על מסך טלוויזיה, בדומה לסרט וידיאו. המערכת תסייע באבחון מיידי ומציל חיים בפגים מיד עם לידתם לשם איתור מומים מולדים. כמו כן תסייע המערכת בתמיכה בפעולות המתבצעות בחדר ניתוח ולשם אבחון מחלות נוירולוגיות ובעיות בתחום פוריות נשים.

על רקע התרומה נפגש מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, עם הרי ארנברג, נשיא חברת אגמו ורגוס, ועם בנו ערן ארנברג, הנושא בתפקיד ניהולי בחברה. במפגש נטלו חלק גם מנהל מערך הדימות ד"ר דורון פישר, יו"ר הנהלת עמותת הידידים מיכאל אילוז, מנכ"ל העמותה אמיר ירחי ועוזר בכיר למנהל המרכז, משה מיוחס.

פרופ' ברהום הודה למשפחת ארנברג על התרומה המשמעותית ואמר: "תרומתכם אינה מובנת מאליה, במיוחד בתקופה קשה זו של התפשטות הקורונה.

במהלך הפגישה סיפר הרי ארנברג, כי גדל להורים ניצולי שואה, שחינכו את ילדיהם לציונות, לאהבת ישראל ולבניית הארץ, ולא רק בתחום התעשיה. "המוטו של המרכז הרפואי, 'אדם לאדם - אדם', שכל כך חשוב לכם, היה חשוב גם להוריי. אני שמח לראות את המרכז הרפואי לגליל מתפתח. ידוע לי היטב שאתם מספקים שירות מצוין לקהילה, כולל לכ-500 משפחות של עובדי המפעלים שלנו".

הרי ארנברג הוא נשיא "אגמו ורגוס", חברה המהווה חלק מתשלובת בינלאומית שבסיסה בישראל. החברה נחשבת למובילת דרך בפיתוח ייצור ומציאת פתרונות עבור תעשיות הסמי-קונדקטור, התעשייה הפרמצבטית, תעשיית המזון והמשקאות, תעשייה תהליכית וכלי חיתוך מתקדמים. שני מפעלי החברה ממוקמים באזור התעשיה הצפוני בנהריה ומספקים פרנסה למאות משפחות בגליל המערבי.

נושאים קשורים:  הרי ארנברג,  פרופ' מסעד ברהום,  פלואורוסקופיה,  ד"ר דורון פישר,  חדשות,  תרומה,  המרכז הרפואי לגליל בנהריה
תגובות