קורונה בישראל

עובדי המעבדות הרפואיות שבים לשולחן המו"מ עם האוצר

נעתרו לבקשתו האישית של מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, שלא להחריף את העיצומים אל מול הבטחתו לתווך ולסייע באופן פעיל ומשמעותי במשא ומתן

מעבדה רפואית, פיענוח בדיקות קורונה. צילום: יוסי אלוני/ פלאש 90

עובדי המעבדות הרפואיות הציבוריות הודיעו הבוקר (ב') כי נעתרו לבקשתו האישית של מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, שלא להחריף את העיצומים ולשוב לשולחן המו"מ עם האוצר.

לפני שהמריא במשלחת הרשמית הראשונה שיצאה מישראל לאבו דאבי שבאיחוד האמירויות, טלפן אישית פרופ' לוי מנתב"ג ליו"ר הסתדרות עובדי המעבדות והמיקרוביולוגים, אסתר אדמון, וביקש שלא להחריף היום את השביתה.

אדמון מסרה כי "בהתאם לבקשתו המפורשת פרופ' לוי, נשוב עוד הבוקר לשולחן המו"מ. פרופ' לוי התחייב בשיחה עימי שמשרד הבריאות יתווך ויסייע באופן פעיל יותר ומשמעותי במו"מ מול הממונה על השכר באוצר כדי להביא לשינוי בגישת האוצר כלפי עובדי המעבדות ועל מנת שהישיבה איתנו תהיה באווירה יותר סבירה וחיובית".

לאור ההיענות לבקשת מנכ"ל משרד הבריאות, לא תוחרף היום שביתת עובדי המעבדות ומתן תשובות הפיענוח של בדיקות הקורונה החיוביות יימשך. עם זאת, לא ימסרו תוצאות שליליות ולבתי החולים הציבוריים יסופקו רק שירותי חירום שונים .

האוצר מצידו טוען שהשביתה מיותרת וכי "על אף ההסכם הקיבוצי שנחתם עם עובדי המעבדות והתוספות המשמעתיות בשכר שנתנו להם עבור בדיקות הקורונה, בוחר ארגונם, שעובדיו משתכרים שכר ממוצע הגבוה משמעותית מהממוצע במשק, לנצל את המצב ולהגיע להישגים ארוכי טווח בתקופה כה רגישה".

אדמון דחתה את כל הטיעונים הללו וטוענת שכבר חמש שנים מתנהל מו"מ על תנאי העובדים ללא התקדמות. "במקום שהממשלה תשקיע בפיתוח ובשיפור המעבדות הציבוריות ובעובדים המסורים שלהם, היא בזזה את הקופה הציבורית וחתמה על הסכמים סודיים עם יזמים פרטיים כדי שאלה יתחרו במעבדות הציבוריות בתנאים לא אפשריים".

לפי דיווח ב"הארץ", "מקורות באוצר דווקא התכוונו להעלות את השכר ההתחלתי של עובד המעבדות כדי לשכנע צעירים להיכנס לעבוד בתחום הזה, אולם הסתדרות העובדים דורשת להעלות את השכר לכלל עובדי המעבדות".

נושאים קשורים:  אסתר אדמון,  מעבדות רפואיות,  עובדי מעבדות,  משרד האוצר,  עיצומים,  פרופ' חזי חזי לוי,  קורונה,  חדשות
תגובות