קורונה עולמי

כמו בדיקת הריון ביתית: ה-FDA אישר בדיקת קורונה מהירה נוספת

ערכת בדיקה ביתית שעלותה 5 דולרים בלבד אושרה על ידי מינהל המזון ותרופות האמריקאי לאבחון מהיר של נשאות לנגיף

בדיקה ביתית לקורונה. אילוסטרציה

ה-FDA אישר בסוף השבוע (ה') שימוש בערכת בדיקה ביתית חדשה לאיתור נשאים של נגיף הקורונה. התשובה מתקבלת בתוך כ-15 דקות. עלות הערכה חמישה דולרים וגודלה כגודל כרטיס אשראי. נטילת הדגימה איננה מחייבת שימוש במטוש או כל אמצעי פולשני לנטילת משטח מהגרון או האף.

חברת אבוט, יצרנית ערכת הבדיקה, מסרה כי היא מתכוונים להתחיל לשווק מיליוני ערכות בדיקה אלו במהלך ספטמבר וכי לקראת אוקטובר תוכל להגיע לכושר ייצור של 50 מיליון ערכות בדיקות בחודש.

ערכת הבדיקה BinaxNow מתאימה לשימוש במקומות שבהם קיימת צפיפות גבוהה של אנשים כמו בכניסה לבתי ספר, אולמות תרבות, מועדונים, אולמות קולנוע, איצטדיונים, מקומות עבודה ונמלי תעופה. בדיקת אנטיגן זו זולה יותר מבדיקות ה-PCR. היא עושה שימוש בטכנולוגיה הדומה לזו שבשימוש בערכות בדיקת הריון ביתיות.

"אבוט" מסרה שניתן ללכוד את הזיהום כשהוא בשיאו, כאשר פוטנציאל ההדבקה של נשא הנגיף לאחרים שבסביבתו גבוה ולכן הבדיקה תוכל למנוע הפצת הנגיף.

זוהי ערכת הבדיקה המהירה השישית שאושרה לשימוש בארה"ב לאבחון קורונה. אחת מהן כבר נמצאת בשימוש שוטף בבית הלבן, כאשר כל הנכנסים למתחם נדרשים לעבור אותה.

החברה ציינה שהבדיקה מזהה את הנגיף ב-97.1% מהמקרים ובדיקות שליליות חוזרות ב-98.5% מהמקרים. בדיקות יקרות יותר, שקבלת התשובה  להן ארוכה יותר, נחשבות למדויקות יותר.

נושאים קשורים:  קורונה,  חדשות,  בדיקה ביתית,  ערכת בדיקה,  FDA,  מטושים,  בדיקת קורונה
תגובות