קורונה בישראל

אדלשטיין סיכם עם האוצר: כמיליארד שקל תוספת להיערכות לתחלואת החורף

כ-400 מיליון שקל יוקצו לשירותי קהילה ועוד כ-600 מיליון לתרכיבי החיסון לשפעת, לרפואה מרחוק ולפעולות נוספות לצורך התמודדות עם תחלואת החורף הכפולה

מימין, השר אדלשטיין ואחד המתמחים שהפגינו בביקורו ב"אסותא-אשדוד". צילום פלאש 90

שר הבריאות יולי אדלשטיין הודיע בסוף השבוע (ה'), בעת סיור במרכז הרפואי אסותא-אשדוד ובתחנות בדיקה לקורונה בעיר, כי השיג בשיחות עם בכירי האוצר תוספת של כמיליארד שקל לשם היערכות בתי החולים והקופות לקראת החורף.

השר אדלשטיין ציין כי מבחינתו מדובר בבשורה, כאשר כ-400 מיליון שקל יוקצו לשירותי קהילה כדי למנוע מאנשים מהגעה למרפאות ועוד כ-600 מיליון לתרכיבי החיסון לשפעת, לרפואה מרחוק ו"לפעולות נוספות שנדרשות לצורך התמודדות עם תחלואה כפולה של מחלות החורף והקורונה.

עוד אמר השר כי משרדו סיכם על פתיחת "מרכז אקוטי" בבית החולים יוספטל באילת למתן טיפול ראשוני בנפגעות תקיפה מינית.

השר יולי אדלשטיין (בגבו למצלמה) ומתמחה בביקורו ב"אסותא אשדוד". צילום פלאש 90

אדלשטיין, מלווה במנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, פגש במהלך הביקור באסותא קבוצה של סטודנטים לרפואה שהפגינו במקום וקראו לו: "יולי הבטחת לנו. אמירות כמו אלו של המנכ"ל שלך שלא יקוצרו ההתמתחויות, זה לא משהו שאנחנו יכולים לעבור עליו בשתיקה. אנחנו לא יכולים לעמוד בזה. אנחנו בחזית המלחמה בקורונה".

כן הטיחו: "יולי – בשביל מי אתה עובד?". אחת הסטודנטיות ששוחחה עימו אמרה: "לא מעניין את חזי לוי מה יעלה בגורל המתמחים. אנחנו רוצים לפתור את המצוקה. המתמחים חוששים לדבר".

אדלשטיין השיב: "לעשות דברים בסיסמאות, זה לא עובד. ההסכם הקיבוצי (עם הרופאים) נחתם בשנת 2011. היינו אמורים לחתום על הסכם חדש בשנה שעברה, אבל דברים כמו הבחירות עיכבו את זה. אנחנו אמורים לחתום בקרוב על ההסכם החדש. טובת הציבור מעל הכל.

"מה שצריך לזכור", הוסיף, "זה מי שבאמת מטפל במשבר הקורונה והם אנשי המקצועות הרפואיים. אנחנו עושים הכול כדי לחזק אותם. אנחנו מבינים את בעיית השחיקה. הושגו תוספות בתקנים ואנחנו עכשיו בשלב האיוש שלהם. עיקר העומס הוא על האנשים שעובדים. לא נפספס את ההזדמנות כדי להגיד להם תודה".

נושאים קשורים:  שר הבריאות יולי אדלשטיין,  תקציב מערכת הבריאות,  תחלואת חורף,  קיצור תורנויות,  מתמחים,  קורונה,  חדשות,  פרופ' חזי לוי
תגובות
אנונימי/ת
25.08.2020, 08:46

מה אדלשטיין הוא פוליטיקאי מרפקן החותר למשרת נשיא המדינה